FORUM.OSVALECH.CZ

Diskuzní fórum Osvalech.cz

Náhrada masa

Výživa, diety, doplňky výživy

Moderátoři: Cynik, Lifter675, Reno, melounek

Náhrada masa

Příspěvekod Temp » stř, 16 dub 2014, 13:48

Zdravím,

O všední dny se mi povede 3x týdně obědvat, či večeřet maso ( samozřejmě plus víkendy ). S těmi zbývajícími dvěma dny si nevím rady, nemám čas si vařit maso a proto bych potřeboval pomoct, co zvolit za vhodný oběd, abych do sebe nemusel kopat zvýšenou dávku proteiňáku? Dělám si např. rejži, špagety, ale to obsahuje samé sacharidy, potřeboval bych něco s bílkovinama. Předem díky :)
Temp

Re: Náhrada masa

Příspěvekod josef » stř, 16 dub 2014, 13:50

Vejce, luštěniny, sýr
Mistr sebedestrukce
josef

Příspěvekod PetkaB » stř, 16 dub 2014, 20:35

Nechápu - máš čas vařit rýži a špagety, ale už ne maso? Když máš čas vařit některý den, uvařila bych si prostě víc porcí a máš to na víc dní. Jediný, co můžeš koupit hotový, je třeba uzený losos, ale cena okolo 40-50 kč za 100 g masa mi přijde docela dost. Další možnost je tuňák v konzervě.
PetkaB
Moderator

Příspěvekod Raptor » stř, 16 dub 2014, 20:56

Taky to nechápu. Když hodíš do tlakáča hovězí a udusíš to za 15 minut s houbama, zahustíš trochu šťávu, tak se to dá žrát kdykoliv i studený - ať s rýží nebo chlebem... a hlavně to není kuřecí, které je ohřívané na poblití... špagety zaberou stejný čas...
Raptor

Příspěvekod Temp » stř, 16 dub 2014, 21:20

Jenomze nemam cas 2 dny v tydnu nakupovat maso, jinak ano a normalne si ho pripravuju. spagety mam pri ruce a vydrzi dlouho, nakupuju je do zasoby. Nemusite me tu ucit delat maso, na to jsem se neptal a je mi jedno, jestli to chapete. Ptal jsem se jen na urcitou nahradu masa 2x tydne, protoze ho nakupuji obden.

Diky za prvni prispevek, koupim lusteniny :)
Temp

Příspěvekod PetkaB » stř, 16 dub 2014, 21:25

Temp píše:Jenomze nemam cas 2 dny v tydnu nakupovat maso, jinak ano a normalne si ho pripravuju. spagety mam pri ruce a vydrzi dlouho, nakupuju je do zasoby. Nemusite me tu ucit delat maso, na to jsem se neptal a je mi jedno, jestli to chapete. Ptal jsem se jen na urcitou nahradu masa 2x tydne, protoze ho nakupuji obden.

Sorry, napsals "nemám čas vařit", takže jsme si to ani já, ani Raptor bohužel nepřečetli "nemám čas nakupovat a nemám ledničku, kde by mi maso vydrželo déle než jeden den syrové nebo uvařené, bohužel nemám ani mrazák, abych si nakoupil do zásoby.."

že já se vůbec snažím.. :evil: ..dej si luštěniny, GL
PetkaB
Moderator

Příspěvekod guruhonza » stř, 16 dub 2014, 21:31

To jsem jedinej, kdo si dělá maso na 4 dny dopředu?
guruhonza

Příspěvekod Reno » čtv, 17 dub 2014, 06:57

Tuňák, losos v konzervě, případně sardinky, vše se dá rozmíchat do špaget i do rýže. Je to laciné a zdravé k tomu.
Reno
Site Admin

Příspěvekod Temp » čtv, 17 dub 2014, 07:16

PetkaB píše:
Temp píše:Jenomze nemam cas 2 dny v tydnu nakupovat maso, jinak ano a normalne si ho pripravuju. spagety mam pri ruce a vydrzi dlouho, nakupuju je do zasoby. Nemusite me tu ucit delat maso, na to jsem se neptal a je mi jedno, jestli to chapete. Ptal jsem se jen na urcitou nahradu masa 2x tydne, protoze ho nakupuji obden.

Sorry, napsals "nemám čas vařit", takže jsme si to ani já, ani Raptor bohužel nepřečetli "nemám čas nakupovat a nemám ledničku, kde by mi maso vydrželo déle než jeden den syrové nebo uvařené, bohužel nemám ani mrazák, abych si nakoupil do zásoby.."

že já se vůbec snažím.. :evil: ..dej si luštěniny, GL

Ja jsem rad, ze se snazis, ale proste z nejakyho (meho) duvodu, 2 dny z cele tydne, nemohu varit maso. Prece to nemusim vysvetlovat, jen jsem se ptal na nahradu a mam tu super odpovedi od Josefa a Rena. Takze diky, samozrejme i tobe :)))

EDIT: nebo vis co? Ja to sem napisu :D. Moje pritelkyne me poprosila, jestli by aspon dva dny v tydnu nemuselo byt maso :D. Snazim se ji vyhovit, do te doby jsem to nedelal, proto se snazim najit rychlou nahradu a to s tim primichanim do spaget je super napad :). Nechci ji provokovat, ze ji udelam rejzi a sobe maso, tak to proste dva dny nahradim.
Temp

Příspěvekod josef » čtv, 17 dub 2014, 08:08

guruhonza píše:To jsem jedinej, kdo si dělá maso na 4 dny dopředu?

Ne, vařím každou neděli na celý týden.
Mistr sebedestrukce
josef

Příspěvekod Raptor » čtv, 17 dub 2014, 09:11

josef píše:
guruhonza píše:To jsem jedinej, kdo si dělá maso na 4 dny dopředu?

Ne, vařím každou neděli na celý týden.

Snažil jsem se o totéž, ale zjistil jsem, že nejsem mrchožrout a musím mít čerstvě ulovené... jediné co snesu je dušené hovězí se šťávou. Pokud si vezmu kuřecí, změní se den na fasting bez BCAA... a porci klopím do odpadu...
Raptor

Příspěvekod EdCoan » čtv, 17 dub 2014, 09:17

Jeste treba smakoun - samo o sobe to je hnusny a bez chuti ale kdyz to patricne okorenis (ja predevsim chilli) tak me to chutna jak s ryzi tak s testovinama. Zkus mrknout na nejaky vegetariansky stranky, zpravidla maji docela dobry a zajimavy recepty (ja si jejich hlavni jidla obcas delam jako prilohu k masu :lol: )
Resety a hykani provadim kazdej patek
EdCoan

Příspěvekod melounek » čtv, 17 dub 2014, 14:12

Čočka dvakrát týdně je přesně ten důvod, pro který holky skáčou klukovi radostí kolem krku. Btw. a neměla by vařit bez masa spíš ona? Určitě toho bude vědět a umět víc než ty.
Slova tohoto světa jsou příliš těžká pro ptáka, jenž nad oblaka vzlétá....
melounek
Guru

Příspěvekod josef » čtv, 17 dub 2014, 15:06

melounek píše:Čočka dvakrát týdně je přesně ten důvod, pro který holky skáčou klukovi radostí kolem krku. Btw. a neměla by vařit bez masa spíš ona? Určitě toho bude vědět a umět víc než ty.

V naší domácnosti fungují luštěniny skvěle! Jen co prohlásím, že je vařím, tak se drahá polovička zašklebí, zmizí a mám klid :lol:
Mistr sebedestrukce
josef

Příspěvekod Reno » čtv, 17 dub 2014, 18:00

Mám to velmi podobně. Ani moje milovaná krkovička už není to pravé ořechové, když se ohřívá. Kuře nesním ani za tři hodiny od upečení. To můžu jen čerstvé.
A spoustu dalšího jídla prostě nesnesu ohřívané. A můžu vyrůst, když si objednám v hospodě pečenou kačenu se zelím a je to ohřívaný. Nebo jiný jídlo. Za to by
měli brát licenci:-)
Teda spousta jídel se dá jíst ohřívaná, ale maso je nejlepší čerstvě udělané...
Reno
Site Admin

Další

Zpět na Výživa