FORUM.OSVALECH.CZ

Diskuzní fórum Osvalech.cz

Protein, Kreatin a Gainer - mám v tom zmatek.

Výživa, diety, doplňky výživy

Moderátoři: Cynik, Lifter675, Reno, melounek

Protein, Kreatin a Gainer - mám v tom zmatek.

Příspěvekod red » pon, 26 dub 2010, 08:54

Zdravím,

už před nějakým časem jsem psal na tento web o radu ohledně přibírání. Abych vše nejprve vysvětlil - jsem hubenější postavy, vysoký a vážím +- 70kg. Zhruba před 3-4 roky jsem aktivně cvičil a nyní se k tomu chci zase vrátit. Problém je, že se tak nějako nedokážu nacpat. Sice jsem asi před měsícem začal o poznání více jíst, ale i tak mě dělá veliké problémy do sebe nacpat např. to, co je vypsané zde ve článku "Jak přibrat". Rozhodl jsem se tedy zakoupit nějaký ten doplněk a na rady v emailu od pana Zimuly jsem si vybral Protein, Kreatin a Gainer. Problém však je, že se neorientuji v tom, jak a kdy přesně tyto doplňky brát.

Zde uvadím výše uvedený email:

Dobrý den,

Základní (a nejdůležitější) kombo je:

45min. před trénikem dávku gaineru
do 30min. po tréninku dávku proteinu, kreatinu a maltodextrinu (popř. lze nahradit gainerem, banánem, tyčinkou)
na noc před spaním rozmíchat dávku proteinu do tvarohu
v netréninkové dny dávku kreatinu spolu se sacharidy (džus, ovoce, tyčinka, čaj s cukrem)

Pokud toto člověk splní, pak už si nemusí prakticky nic kupovat...
Další věc je mít dostatek kalorií, pokud nenabere nic na váze za 2-3 týdny, musí přidat nějaké jídlo...

Už asi týden projíždím různá fóra a weby abych si dal vše dokupy, ale příjde mi, že všude je pokaždé uvedené něco jiného. Např. na jiném webu jsem našel napsáno, že Gainer se nemá brát před tréninkem ale hned po něm, kdy prý navíc nemá smysl brát zase protein. Navíc trochu nechápu jak mám brát dohromady protein s kreatinem? Znamená to, že je můžu jednoduše smíchat dokupy?

No asi chápete, že v tom mám opravdu zmatek a prosil bych tedy, jestli by mi tu nemohl někdo trochu blíže poradit. Bohužel jsem typ člověka, co když něčemu nerozumí a nemá někde přesně popsané kroky dalšího postupu, tak si naprosto neví rady :)

Předem díky za odpověď.
red

Příspěvekod josef » pon, 26 dub 2010, 11:02

No, máš to v tom emailu napsaný.
Jinak teda být tebou tak místo gaineru koupím maltodextrin a míchal to s proteinem. Vyjde to líp cenově a efekt je stejný.
Kreatin by byl asi lepší až později, ale to je tvoje věc.
Když nestíháš sežrat dost bílkovin, tak můžeš dát protein i během dne, někdy jsem si ho míchal i ráno do vloček, abych to nějak dorovnal.
Kreatin klidně míchej do proteinu, nebo s maltou, džus...atd, je to skoro jedno, hlavně tam měj nějaký cukry u něj.
josef

Re: Protein, Kreatin a Gainer - mám v tom zmatek.

Příspěvekod sispja » stř, 31 srp 2011, 20:08

zdravim, udelal jsem velkou chybu kdyz jsem misto doporucovanych 4 tydu uzival kreatin 6 tydnu??? diky za odpoved ;)
sispja

Příspěvekod Cynik » čtv, 1 zář 2011, 07:49

Obecně ne. Záleží na množství. Pokud jsi měl víc než 5g/den neumřeš, ale budeš mít jen drahou moč :)
Cynik

Příspěvekod Plechus » čtv, 24 lis 2011, 14:54

Ahoj, měl bych menší dotaz k tomu kreatinu- red zde v mailu od pana Zimoly píše "do 30min. po tréninku dávku proteinu, kreatinu a maltodextrinu (popř. lze nahradit gainerem, banánem, tyčinkou)". Já jsem zde v článku (http://www.osvalech.cz/c-189-suplementy ... zivat.html) četl "kreatin brát ráno a po tréniku".

Má smysl brát ten kreatin i ráno, nebo ho stačí dát po tréninku? Mohu ho zamíchat do koktejlu protein+malta?

Díky :)
Plechus

Příspěvekod Cynik » čtv, 24 lis 2011, 14:57

Můžeš brát kreatin i ráno.
Můžeš ho přimíchat ko koktejlu protein+malta.

Pokud ho bereš dlouhodobě, nemá cenu překračovat 5-10g/den.
Cynik

Příspěvekod Plechus » čtv, 24 lis 2011, 15:22

Děkuju za rychlou odpověď :-)
Plechus

Příspěvekod haribo.ronald » pon, 1 črc 2019, 16:19

Tak to doporučuji podívat se sem: https://www.bodyflexnutrition.cz/blog/ najdete tu odpovědi na všechny vaše otázky :)
haribo.ronald

Zpět na Výživa