FORUM.OSVALECH.CZ

Diskuzní fórum Osvalech.cz

knizky - recenze

Hospodské řeči:-)

Moderátoři: Cynik, Lifter675, Reno, melounek

knizky - recenze

Příspěvekod CIZOPASNIK » úte, 6 čer 2006, 22:43

uz tu mame filmy tak co nejaky ctivo?

pokud ma nekdo rad Roberta Ludluma a jeste necetl tak doporucuju "Mozaika parsifal" ... kdyz jsem se trosku vzil do situaci tak to bylo chvilema hodne hutny a depresivni
CIZOPASNIK

Příspěvekod Prinz Eugen » stř, 7 čer 2006, 09:58

milan kundera - zert... pro me nejlepsi roman kterej sem kdy cetl.. :-)
Prinz Eugen

Příspěvekod EdCoan » stř, 7 čer 2006, 12:34

Já čtu v podstatě jenom sci-fi...ale myslím že třeba Kulhánek nebo Warhammer bude bavit hodně kluků v (nejenom) mím věku
Resety a hykani provadim kazdej patek
EdCoan

Příspěvekod g_dgrim » stř, 7 čer 2006, 12:46

kulhanek je moja srdcovka!
Cital som od neho len Vladcov strachu a Cestu krve I(dobrak) a Cestu krveII(cynik)
na tom som sa kralovsky pobavil, neuveritelne dobre napisane... mam aj ostatne veci, ale bohuzial len ako ebook :( a to sa mi nechce citat.

inac ja teraz neak nemozem citat, uz asi od vianoc abstinujem...
Vojto čo vygrcal, utrel vrchom pyžama, chrumky zadupané do drahého Peržana.
g_dgrim

Příspěvekod melounek » stř, 7 čer 2006, 12:48

ještě, že jsi tam dal to "nejenom", bohužel jsem už o třetinu starší než ty...

Jinak, je to ostuda, ale teprve teď jsem se díky mrmzově snaze mě literárně vzdělávat, dostal k Hellerově Hlavě XXII. Je to bomba, ale to už asi všichni víte, co...
Slova tohoto světa jsou příliš těžká pro ptáka, jenž nad oblaka vzlétá....
melounek
Guru

Příspěvekod EdCoan » stř, 7 čer 2006, 12:50

Ja sem se k ni dostal taky teprve loni, diky povinne cetbe ( to bych nikdy nerekl )
EdCoan

Příspěvekod Cynik » stř, 7 čer 2006, 12:56

HlavaXXII je vynikající čtení, prostě tak to na světě chodí.

Kulhánek výborná oddychovka, četl jsem všechno, nejlíp ve zkouškovým ;) , už aby vyšlo Stroncium
Dan Brown - myslím že jsem od něj četl všechno, výborně řemeslně zpracované věci - Andělé a démoni, Bod klamu, Šifra mistra Leonarda, Digitální pevnost, Pavučina lží
Frederick Forsythe - taktéž můj oblíbenec, nejraději mám Žoldáky, pak Odessa, Čtvrtý protokol, Vyjednavač, Ďáblova alternativa, Ikona, Den pro šakala

Většinu tohoto mám pro PDA, jinak doporučuju http://www.palmbookz.tk/
Cynik

Příspěvekod andy_xx » stř, 7 čer 2006, 13:10

od Forsytha je taky dobrý Mstitel...
kdesi kdysi :)) ( mi připomíná bájnou větu od nejmenovaného Goyera - v jedné knížcce o kulturistice jsem četl ...) se Prinz Eugen zmínil o knize Chladnokrevně od T.Capote ..celkem gut. Co ještě podobného doporučuješ?
Hlavu dvacetdva mám rozečtenou už pár měsíců a jak to vidím, brzy se do ní pořádně pustím :)
andy_xx

Příspěvekod Topděfka » stř, 7 čer 2006, 13:12

teď čtu Iana McEwana Saturday,v originále louskat vseljaky anatomicky vyrazy,no luxus :-/
zamiloval jsem se do trilogie Noční - Denní - Šerá Hlídka
ze sci-fi jsem asi před třema rokama měl takovej výběr ze začátku století asi do padesátejch let,nevim jak se to přesně jmenovalo,ale náádherny
Zname se rok a pul .... Chová se jak kdybysme spolu žili deset let a moje máma byla nějaká Macocha která mi zkazila celej život
Topděfka

Příspěvekod EdCoan » stř, 7 čer 2006, 13:15

Hlidky sem zatim jenom videl...jaky sou knizky? A nerikej ze lepsi nez film, bo si to pak budu muset koupit asi :?
EdCoan

Příspěvekod Topděfka » stř, 7 čer 2006, 13:17

daleko košatější,větší,lepší...:)
Zname se rok a pul .... Chová se jak kdybysme spolu žili deset let a moje máma byla nějaká Macocha která mi zkazila celej život
Topděfka

Příspěvekod rimsy » stř, 5 črc 2006, 08:52

Vcera jsem si koupil Můj přítel vrah autori Lorencová Jana, Večeř Jiří. Asi jste videli dokument o kauze lehke topne oleje. Jsem v polovine, velice zajimave cteni.. Jiri Vecer si odpykava 12 lety trest v base a vypravi jak se dostal ke kseftu stoleti - LTO.
rimsy

Příspěvekod melounek » pon, 10 črc 2006, 09:40

rimsy píše:Vcera jsem si koupil Můj přítel vrah autori Lorencová Jana, Večeř Jiří. Asi jste videli dokument o kauze lehke topne oleje. Jsem v polovine, velice zajimave cteni.. Jiri Vecer si odpykava 12 lety trest v base a vypravi jak se dostal ke kseftu stoleti - LTO.

Viděl jsem reportáž, vypadalo to zajímavě, i když po pravdě, ti největší mafiáni teď sedí jinde než ve vězení...A Lorencovou nemám jako novinářku rád, přijde mi strašně povrchní, senzacechtivá a navíc o těchto svých vlastnostech neví :lol:
Slova tohoto světa jsou příliš těžká pro ptáka, jenž nad oblaka vzlétá....
melounek
Guru

Příspěvekod rimsy » pon, 10 črc 2006, 15:16

melounek píše:
rimsy píše:Vcera jsem si koupil Můj přítel vrah autori Lorencová Jana, Večeř Jiří. Asi jste videli dokument o kauze lehke topne oleje. Jsem v polovine, velice zajimave cteni.. Jiri Vecer si odpykava 12 lety trest v base a vypravi jak se dostal ke kseftu stoleti - LTO.

Viděl jsem reportáž, vypadalo to zajímavě, i když po pravdě, ti největší mafiáni teď sedí jinde než ve vězení...A Lorencovou nemám jako novinářku rád, přijde mi strašně povrchní, senzacechtivá a navíc o těchto svých vlastnostech neví :lol:

No povrchni nevim, neprijde mi az tak podle knizky a senzaceschtiva..no preci jen je to novinarka, tak ti nepujde po tom, ze v nejaky knajpe meli presolenej gulas...Ti nejvetsi mafini sedi ve vlade a nebo v "trafikach". Kazdopadne doporucuju.
rimsy

Příspěvekod DAVID.LOPAN » pon, 10 črc 2006, 17:23

Nedávno jsem přečetl (teď momentálně ještě jednu čtu) pár výborných knížek od Grahama Hancocka. Jsou to knihy o starých civilizacích, egyptě, kulturách střední ameriky, astronomii která je daleko propracovanější než ta naše...Pokud někoho zajímá literatura faktu která je navíc dobře napsaná a dokáže mít "otevřenou mysl" tak je to pro něj jak dělaný. Spousta důkazů a teorií o vzájemné jakési propojenosti civilizací od sebe vzdálených tisíce kilometrů, Egyptské pyramidy a důkazy o tom že nebyly postaveny egypťany, o postavách plavovlasých mesiášů v předkolumbovské americe,precese, extrémně "náhodná" geometricko-geodetická propracovanost pyramid atd...Prostě zajímavý. Doporučuju.
Zrcadlo Nebes
Otisky božích prstů
Tajemství marsu.
Ja. Sem štýhlý jako tygl.
DAVID.LOPAN

Další

Zpět na Volná diskuse