FORUM.OSVALECH.CZ

Diskuzní fórum Osvalech.cz

Zneuzita platebni karta

Hospodské řeči:-)

Moderátoři: Cynik, Lifter675, Reno, melounek

Zneuzita platebni karta

Příspěvekod Marat » úte, 8 lis 2016, 20:44

Tak uz doslo i na me, nejaky parchant zneuzil moji kartu k online platbam, lita mi v tom cca 60K. Mate s tim nekdo zkusenosti?
Kartu jsem zablokoval a objednal se do banky (KB), ze to nejak poresim. Podle komentaru v ruznych topicich na internetu by me to snad po reklamaci meli vratit, ale klidny teda nejsem. Neni to samozrejme likvidacni, ale mit 60 papiru a nemit je rozdil. Prekvapilo me, ze se neozvala banka, kdyz jsem znicehonic obden zacal objednavat na hotels.com, kdybyhc neplatil vanocni darek, tak me obiraji do ted...
Naše nohy mají tvar bot.
Marat

Re: Zneuzita platebni karta

Příspěvekod EdCoan » úte, 8 lis 2016, 20:49

Kreditka nebo obyc? Zatim sem ale neslysel o nikom komu by to nevratili
Resety a hykani provadim kazdej patek
EdCoan

Příspěvekod Marat » úte, 8 lis 2016, 21:17

EdCoan píše:Kreditka nebo obyc? Zatim sem ale neslysel o nikom komu by to nevratili

Obyc. Ale hodne premyslim nad nejakou formou "jine jarty", kde bude vyrazne omezena moznost transakci, vyrazny denni limit penez a podobne "bezpecnostni" prvky. Sice to zas bude nejaka koruna navic, ale nestane se mi, ze mi v prubehu 14 dni odcerpaji 60K na nestandartnich prevodech a banka ani nepipne. Nemam zatimpredstavu o moznostech, ale teda do kreditky se mi moc nechce, su lajdak a kazdou chvilu bych zapomnel zaplatit.
Naše nohy mají tvar bot.
Marat

Příspěvekod bikon » úte, 8 lis 2016, 22:13

Zatim sem osobne nemel to stesti, ale ve vsech mych znamych pripadech doslo k nahrade. A ve vsech techto pripadech prvni reagovala banka.
bikon

Příspěvekod Marat » úte, 8 lis 2016, 22:21

bikon píše:Zatim sem osobne nemel to stesti, ale ve vsech mych znamych pripadech doslo k nahrade. A ve vsech techto pripadech prvni reagovala banka.

To me prave sere asi nejvic, ze ta banka nereagovala, byt ty transakce opakovane absolutne vybocovali z obvykleho pohybu penez na ucte. Kdybych nesel platit online platbu, tak nevim.
Naše nohy mají tvar bot.
Marat

Příspěvekod Reno » stř, 9 lis 2016, 07:01

Vsechno dostanes. A nechej si zridit virtualni kartu pro platby na netu.
Reno
Site Admin

Příspěvekod EdCoan » stř, 9 lis 2016, 11:01

Kreditka je dneska snad vsude zdarma a tohle do znacne miry resi. Mas tam zpravidla nastaveny nizsi limity a banka si to zpravidla daleko vic hlida protoze nez prijde splatnost tak sou to furt jeji penize. Kdyz pak neco reklamujes tak ti penize nechybi...ted treba nebudes mit 60k dva mesice nez to vyresi, s kreditkou bys je proste neplatil nez se to vyresi. Hlidat nic nemusis, automaticky strhavani z hlavniho uctu v den splatnosti je zakladni funkce co maji doufam vsechny banky
Resety a hykani provadim kazdej patek
EdCoan

Příspěvekod Raptor » stř, 9 lis 2016, 13:53

Marat píše:
bikon píše:Zatim sem osobne nemel to stesti, ale ve vsech mych znamych pripadech doslo k nahrade. A ve vsech techto pripadech prvni reagovala banka.

To me prave sere asi nejvic, ze ta banka nereagovala, byt ty transakce opakovane absolutne vybocovali z obvykleho pohybu penez na ucte. Kdybych nesel platit online platbu, tak nevim.

dělal jsem asi 15 let v zasraných bankách. Banka automaticky blokuje a ruší karty u kterých je nebezpečí úniku dat při použití - stovky denně. Automatika někdy nemá možnost obsáhnout vše. Srandovní byly výlevy čuráků, co jim kartu zablokovali a oni zrovna něco platili.

V tvém případě při podání reklamace je velmi pravděpodobné, že dostaneš peníze zpět pokud nebyl použit pin. U většiny velkých bank jde nastavit upozornění na opakované užití nebo výběry, přijde ti SMS. Já jsem několikrát měl situaci, kdy jsem platil podlimitně 5x za sebou a volali mi přímo z call centra. Rozdíl mezi kreditkou a debetkou je v tomto případě nulový. Na internetové transakce používej jinou kartu než na placení. Popř. jde zavírat a otvírat transakce bez přítomnosti karty. Záleží na bance. Většina bank má taky už dnes 3D security které dost vylučuje užití bez autorizace...

PS: jediný rozdíl mezi kreditkou a debetkou je v Americe, kde se na debetku dívají divně. Ale to je země, kde se platí šekama a malé banky mají několik transakčních zprostředkovatelů než jim od tebe peníze dojdou a veškeré platby v USD jsou monitorovány celosvětově, takže pokud do ní napíšeš např. slovo Cuba, tak nikdy nepřijde a už je neuvidíš :lol:
Raptor

Příspěvekod mysH » sob, 12 lis 2016, 09:27

Osobne mam online platby vypnuty, pokud neco platim - zapnu .. do 1-10m to je aktivni, zaplatim a okamzite online platby zase vypinam. Je to mozna trochu oser, nicmene mam klidny spani :)
mysH

Příspěvekod Topděfka » čtv, 17 lis 2016, 14:52

ty vole :lol: :lol: prectu si tohle vlakno, rikam si, ze uz jsem si dlouho necet vypis z uctu, tak se prihlasim do online bankingu a 130k v prdeli :lol: ach jo.

Edit: Diky za zalozeni tohohle vlakna :wink: prvni podezrela transakce je z pred tejdne, taky jsem si toho mohl vsimnout za mesic.
Zname se rok a pul .... Chová se jak kdybysme spolu žili deset let a moje máma byla nějaká Macocha která mi zkazila celej život
Topděfka

Příspěvekod witt » čtv, 1 pro 2016, 14:22

Taky sem ted resil pred tydnem, -14k na ucte, nekdo v Holandsku a ve Francii. CS to vratila do tydna zpatky
witt

Příspěvekod Marat » čtv, 1 pro 2016, 14:40

Nenakupujem vsichni kartou na eshop.osvalech.cz? Pak se jim nema darit, pacholkum... :-D

Samozrejme prdel. :)
Naše nohy mají tvar bot.
Marat

Příspěvekod Marat » úte, 13 pro 2016, 10:05

Jeste update, vsechno vratili. Zkusim kazdopadne tu virtualni kartu, uvidim.
Naše nohy mají tvar bot.
Marat

Zpět na Volná diskuse