FORUM.OSVALECH.CZ

Diskuzní fórum Osvalech.cz

Filmy - recenze

Hospodské řeči:-)

Moderátoři: Cynik, Lifter675, Reno, melounek

Re: Filmy - recenze

Příspěvekod AHOLA » sob, 5 bře 2016, 10:26

Tak vzhliadnutin Maargin Call som uzatvoril financnu stvorku - Wall Street 1 a 2, M.C. a The Big Short. S vlkom z Wall Street vlaste patka, ale toho teraz nechajme bokom.

Wall Street je klasika, dobry film, pre mojho talianskeho ucitela financnej regulacie vlastne modla (teda vsetky zmienene filmy....cituje z nich stale :lol: ), nepatri medzi moje top ale v ramci tohto zanru ano. Dvojka (Money never sleeps) je z kinematografickeho hladiska prepadak, jediny, kto to potiahol je Douglas, inak nic moc.
Margin Call je fajn, zaziaril najma Kevin Spacey a Jeremy Irons. Film je ponaty klasicky a je cely o ludi v 1 firme. Kym The Big Short je globalnejsi, s jasnym odkazom, filmovym
experimentom a Selenou Gomez :P Dokonca sa snazi divakom vysvetlit co je CDO, ako (ne)fungovali asset manageri atd, co chcelo reziserske gule.
Wall Street-y prezentuju moralny zapas fiktivnych postav v pribehu odohravajucom sa vo financnom svete, Margin Call vlastne tiez, no linia medzi dobrom a zlom je zahmlena. The Big Short podava moralny odkaz na tacke, do ktorej trieska kladivom a ukazuje prstom na vinnikov. Vlk z Wall Street moralitu nechava bokom a tazi z drogovych a sexualnych vystrelkov jedneho uspesneho vycuranca :P
Vzpomněl jsem si na tátu, kterej nejí maso, protože je nezdravý, protože ve střevech hnije. Na to přišel tak, že hovna pak hrozně smrdí, proto to tam logicky hnije. A to je člověk se dvěma vysokýma školama.
AHOLA

Příspěvekod AHOLA » ned, 20 bře 2016, 15:26

Raptor píše:Marťan

http://www.csfd.cz/film/384557-martan/prehled/

Četl jsem knížku, tak jsem byl zvědavý jak se to podaří přenést na plátno. Za mě 100%. Určitě doporučuju. Pár věcí samozřejmě vypuštěno ale jinak dobře zvládnuté....

Knihu nepoznam, ale film bol pre mna zyvacka a sklamanie. Toto natocil Ridley? To je film, kde hral M.D. a ini...?
Vzpomněl jsem si na tátu, kterej nejí maso, protože je nezdravý, protože ve střevech hnije. Na to přišel tak, že hovna pak hrozně smrdí, proto to tam logicky hnije. A to je člověk se dvěma vysokýma školama.
AHOLA

Příspěvekod Reno » stř, 15 čer 2016, 23:19

http://www.csfd.cz/film/366867-v-zajeti ... 2/prehled/
no bál jsem se no. a ještě víc po cestě domů a v baráku, kde se půlka světel rozsvěcuje na fotobuňku, takže lekačky světlo/tma pokračovaly i doma:)
Reno
Site Admin

Příspěvekod Kulsud » pon, 20 čer 2016, 09:01

Tak spíš pohled do budoucna. Petr Jákl, nepochybně úspěšný filmotvůrce, připravuje film, jehož hlavním hrdinou bude Jan Žižka. To se fakt moc bojím výsledku, jestli to pojme po vávrovsku. Zvláště pokud to tedy skutečně zasadí do 14. století, tedy zřejmě do Žižkova mládí, o kterém se neví zhola nic, kromě pár pikantností dotvořených dobovými psavci bulváru. Tak snad to alespoň zasadí do 15. století, ať to má nějaké grády.

https://www.youtube.com/watch?v=ByvHJoHHEDk
Anton Chigurh - charakterní muž.
Kulsud

Příspěvekod Raptor » stř, 3 srp 2016, 07:38

http://www.csfd.cz/film/418916-zhasni-a-zemres/prehled/

Horor. Na CSFD to má 75% tak jsem šel. Je to taková relaxační lekačka (lekaly se zase jenom samičky v kině) a má to i náznak děje. Motiv: mám tady ošklivého bubáka a bude bydlet s námi, tak nerozsvěcuj ať nemusí bydlet vedle v pokojíčku... asi jo no
Raptor

Příspěvekod Reno » stř, 10 srp 2016, 21:22

na čem asi pojede Milla proti zombíkům? dobrý vkus :D
Reno
Site Admin

Příspěvekod Raptor » stř, 10 srp 2016, 22:04

taky půjdu kouknout :)
Raptor

Příspěvekod Reno » pát, 19 srp 2016, 08:16

tak kdo viděl čtvrtého Bourna? ten scénář mně moc nenadchnul, nejvíc se mi nelíbíl Bournův koníček po ukončení kariéry, ať nespoiluju:)
Reno
Site Admin

Příspěvekod Reno » pát, 21 říj 2016, 18:26

Anthropoid
tak kdo jste shlédnul tento vynikající snímek?
za mně snesitelná podívaná, ale DRTILO mně, když pět anglicky mluvících herců doplňovalo sto čechů mluvících příšernou angličtinou a komolící
česká jména "je tu pan Dvorzak?"
nechápu, proč se nedalo těch pět anglánů nadabovat a zbytek čechů by mluvilo jak jim zobák narostl, výsledek byl naprosto příšerný...
Anja Zrzavá-Geislerová mi snad poprvé v životě přišla snesitelná, jinde skřípu zubama jen ji vidím...
Reno
Site Admin

Příspěvekod Topděfka » úte, 25 říj 2016, 11:59

chystam se na to tady v Londyne, takze snad na predabovanou verzi.
Zname se rok a pul .... Chová se jak kdybysme spolu žili deset let a moje máma byla nějaká Macocha která mi zkazila celej život
Topděfka

Příspěvekod Reno » pát, 28 říj 2016, 13:19

Topděfka píše:chystam se na to tady v Londyne, takze snad na predabovanou verzi.

To se právě obávám, že proto žvatlají anglicky, aby se to nemuselo následně řešit, nebo k tomu dávat titulky...
Reno
Site Admin

Příspěvekod AHOLA » sob, 5 lis 2016, 21:37

Topděfka píše:chystam se na to tady v Londyne, takze snad na predabovanou verzi.

Doprdele, odkedy si v Londyne a co tam robis? Kruzime po Europe ako muchy, len Reno ostava pevne v Brne (tm nenaznacujem, ze on je nieco, okolo muchy zvyknu kruzit :!: ).
AHOLA

Příspěvekod Raptor » čtv, 17 lis 2016, 21:22

http://www.csfd.cz/film/411301-hacksaw- ... y/prehled/

i zkurvený vegetarián může mít výjimečně koule

80%
Raptor

Příspěvekod Topděfka » pon, 21 lis 2016, 14:57

AHOLA píše:

Doprdele, odkedy si v Londyne a co tam robis? Kruzime po Europe ako muchy, len Reno ostava pevne v Brne (tm nenaznacujem, ze on je nieco, okolo muchy zvyknu kruzit :!: ).

ted od podzimu, tak nejak se to vyvrbilo samo...skoro. PM.
Zname se rok a pul .... Chová se jak kdybysme spolu žili deset let a moje máma byla nějaká Macocha která mi zkazila celej život
Topděfka

Příspěvekod Reno » ned, 8 led 2017, 13:36

http://www.csfd.cz/film/288902-orel-eddie/prehled/
100%
já ho na tý Olympiádě pamatuju, ale ten film je dokonalej:)
Reno
Site Admin

PředchozíDalší

Zpět na Volná diskuse