FORUM.OSVALECH.CZ

Diskuzní fórum Osvalech.cz

tréningové logy

Pravidla fóra, připomínky, námitky a nápady

Moderátoři: Cynik, Lifter675, Reno, melounek

uvítali byste vedle sekce tr. logů sekci tréninkové deníky?

ano, už léta si chci psát deníček a bojím se začít v sekci logy
1
4%
ano, sekci logů deníčky akorát prasí
4
17%
ne, je mi jedno, jak se co jmenuje, zajímá mě pouze obsah
9
39%
ne, stačí logy, plkání mě nezajímá. Co by neodpovídalo pravidlům, smaže se
5
22%
melounek už se dočista zbláznil
4
17%

Celkem hlasů : 23

tréningové logy

Příspěvekod melounek » pát, 21 bře 2008, 15:20

Ačkoliv se to zdá neuvěřitelné, pohybují se mezi námi nešťastníci, kteří čas od času tápou v trénincích, přemýšlí, jak dál, přemýšlí o objemu, intenzitě, o zázračné kombinaci, co by je posunula zase o krůček vpřed, přemýšlí o rusku, o wsb, či splitech pro co nemasivnější nárůst masa. Nespí kvůli tomu, nejí, odmítají světské radovánky, trápí se. Celé noci horečnatě hledají na diskusních fórech zkušenosti svých kolegů a místo cenných a věcných zkušeností se utápějí v nekonečných příbězích o životě, ve kterém trénink střídá trénink, split jiný split (v lepším případě), bez jakéhokoliv cíle, smyslu či nedejbože zhodnocení...nezajímavý, nudný, prázdný, nesmyslný, šedivý...

S hysterickým pláčem se bez kloudného výsledku pokouší k ránu alespoň na chvíli usnout a plachý úsměv jim na rtech probleskne pouze při letmé vzpomínce na dobu, kdy jednoduše klikli na biomag, sekci tréninkové logy a...měli jasno. Viděli před sebou tréninkové zkušenosti svých kolegů, strasti a slasti jednotlivých tréninků. Stačilo se podívat na název, kliknout a z anonymního splitu se stala setsakra konkrétní rutina, se všemi plusy a mínusy, jak je viděl a na vlastní kůži zažil souputník. Hned na začátku každého logu viděl důvody volby tréninku, cíl, výchozí pozici. Následoval průběh a závěrečné zhodnocení. Zhmotnělá Zkušenost. K nezaplacení. Jenže to už je historie. Všechny ty logy už četli milionkrát, znají je nazpaměť a vracejí se k nim už jen z nostalgie. Dnes už na všech fórech panují jednotlivé anonymní chlívečky s beztvarým, nemastným, nahnědlým cosi, namísto jednotné virtuální haly, ve které se všichni každý den potkávají a sdělují své pohledy na věc.

Myslíte, že by bylo přínosem tuto dávnou tradici tréningových logů oživit? Dát naději nešťastníkům? Nebo to považujete za zbytečné, či neuskutečnitelné a po nějakých lůzrech vám nic není. Zřídili byste vedle jasného režimu logů, volnější sekci deníčků, nebo si má každý koupit sešit a plkat v logu může jen ten, co prokáže, že je pořízení notesu nad jeho možnosti? A co na to všechno Jan Tleskač? Zkuste sdělit svůj názor v tématu nebo aspoň v anketě, a bude jasno. Díky.
Slova tohoto světa jsou příliš těžká pro ptáka, jenž nad oblaka vzlétá....
melounek
Guru

Re: tréningové logy

Příspěvekod Ďáblův advokát » pát, 21 bře 2008, 15:47

Soudruzi

jedna kolonka stačí. Tady nikdo nemá takovou kázeň, aby to odlišil. Ani přispívající, ani moderátoři, kteří by to museli dávat do kupy.

Tolik starý unavený pes
Nekontrolovaná imigrace spojená s demografickým poklesem a multikulturalismem obtěžkaným pocitem viny stvořila stále rostoucí populaci neasimilovaných muslimů, rozhodnutých změnit Evropu k nepoznání.
Ďáblův advokát
Veterán

Příspěvekod melounek » pát, 21 bře 2008, 15:57

Jo, dle mýho taky jedna kolonka stačí. Ovšem s poněkud jasněji danejma pravidlama a maličkou korekcí. I když by se počet přispěvovatelů zcela určitě snížil, vypovídací hodnota by nevídaně stoupla. Podle hesla, když nemám co říct, tak nepíšu.

Pouze líbivá snaha nikoho nezarmoutit mě vedla k odvážné myšlence tréninkových deníčků.

Btw. kolik čteš pravidelně logů lidí, které neznáš?
melounek
Guru

Příspěvekod Ďáblův advokát » pát, 21 bře 2008, 17:03

melounek píše:Jo, dle mýho taky jedna kolonka stačí. Ovšem s poněkud jasněji danejma pravidlama a maličkou korekcí. I když by se počet přispěvovatelů zcela určitě snížil, vypovídací hodnota by nevídaně stoupla. Podle hesla, když nemám co říct, tak nepíšu.

Pouze líbivá snaha nikoho nezarmoutit mě vedla k odvážné myšlence tréninkových deníčků.

Btw. kolik čteš pravidelně logů lidí, které neznáš?

Pravidelně čtu dva, a potom Tvůj, ale Tebe já znám.

Příležitostně čtu další, a je-li tam něco zajímavého - třeba mentální rozvoj ZK, tak jej začnu číst pravidelně.
Nekontrolovaná imigrace spojená s demografickým poklesem a multikulturalismem obtěžkaným pocitem viny stvořila stále rostoucí populaci neasimilovaných muslimů, rozhodnutých změnit Evropu k nepoznání.
Ďáblův advokát
Veterán

Příspěvekod Lear » pát, 21 bře 2008, 17:26

Kvalita logů je daná kvalitou uživatelů.. Od mistra si rád přečtu i plkání kolem, od nějakého pubertálního joudy nebudu číst ani superseriózní log..
Není důležité, aby jeho oblečení bylo značkové, i když má pár dudlíků od Diora.
Lear

Příspěvekod CIZOPASNIK » pát, 21 bře 2008, 19:21

cizuv log toliko chlev pripomina toho casu, nebot cizo jest mrzakem kondice nevalne, nepravidelne trenujici a od niceho k nicemu smerujici...

brzy vsak jako bajny fenix vstane z popela a zacne znovu pravidelne ve svem home gymu trenovat a svuj log bez zbytecnych emotivnich vylevu, plku onicem a vecnych stiznosti povede, vitajici toliko pouze pochvalne mruceni a gratulace pri prekonani rekordu (ktere vsak uz nikdy konati se nebudou, tudiz log panensky cisty zustane)

ale teda p*cu, proste si zalozim novej log aby mel nejakou uroven bez zbytecnejch kecu kolem az zase budu pravidelne cvicit, ted to nema smysl... kazdopadne cim prehlednejsi jsou logy, tim lepe, cim mene je tam diskusi, tim lepe
"Knowing is not enough, we must apply
Willing is not enough, we must do."

Bruce Lee
CIZOPASNIK

Příspěvekod Kadd » pát, 21 bře 2008, 19:36

původně jsem si myslel, že log je otom abych tam psal svoje výkony, jídlo a kde co jen já já já. Ale s odstupem času a taky díky tomuhle fóru jsem pochopil, že log může být i zábava a že je větším přínosem a větší motivací když ho lidí čtou a přispívají tam i ostatní. Třeba svoje rady a pohledy na věc a tak dál. Pokud má být log ta nuda trénink, jídlo tak pak jsem pro zavedení deníčků.

A jinak logy čtu všechny pokud to stíhám tak tu čtu prakticky všechno. A musím říct, že nehledě na výkony či cokoli se líp čtou logy ve kterých je něco navíc. Třeba diskuze, obrázky, osobní pocity a tak dál.
Co nejde silou, jde ještě větší silou!

Kdyz chces lidi vychovat, tak to po dobrem nejde!

Je to jen v hlavě!
Kadd

Bydliště: V pekle ani v nebi mě nechtěli a tak musím být mezi živými!

Příspěvekod great » pát, 21 bře 2008, 20:25

yo, v niektorych logoch bola velmi zaujimava a prinosna diskusia. citam: m+m, zk :), reno, kouba, ed, cizopasnik.
great

Příspěvekod Reno » pát, 21 bře 2008, 20:29

čtu všechny topicy a všechny logy. štve mně, když mi něco svítí jako nepřečtené :lol: :lol: :lol:
jinak myslím, že příčinu toho topicu jsem odstranil a příště kolega Meloun necht činí podobně nedemokraticky, když bude mít nutkání.
Reno
Site Admin

Příspěvekod melounek » ned, 23 bře 2008, 18:33

Lear píše:Kvalita logů je daná kvalitou uživatelů.. Od mistra si rád přečtu i plkání kolem, od nějakého pubertálního joudy nebudu číst ani superseriózní log..

Možná jsem se nevyjádřil nejpřesněji (v poslední době mně to dělá trochu problém:). Nevadí mi, pokud má někdo jasnej log, v jehož rámci je deset stran k popukání nebo třeba naučný debaty, klidně i hádek, když někam směřují. To je naopak gut a čtenáři to něco dá. Narážel jsem spíš na ty nekonečný "logy", kdy se píše jídlo, trénink, ale bez nějakého pevného cíle. Nebo logy, kdy člověk začne jeden systém a pak ho desetkrát změní. Po roce už se v tom nikdo nemůže vyznat (tím myslím hlavně novej čtenář, ne člověk jako já, kterej má každej log prolezlej desetkrát). To přece nikomu nic dát nemůže (mimo autora)...Na druhou stranu neříkám, že je to nutně špatně a že to tady nechci, že to budu zamykat nebo snad mazat. Vůbec ne. Jen to prostě nejsou logy. A to vůbec nemluvím o tzv. pokusech o log. Schválně mrkni kolik lidí něco založí, napíšou třikrát a bez udání důvodu skončí. Mazat, nemazat? Chtěl bych, aby to tady mělo nějakou úroveň, smysl nebo jak to nazvat, zkrátka aby člověk, který tápe, zda dát např. sheika, měl k dispozici sekci, ve který snadno najde odpověď na svý otázky. Udělat si názor ze zkušeností ostatních. A v tomhle směru může bejt stejně cennej log od mistra republiky, jako od kluka, kterej ho pojede jako svou první rutinu. Třeba i cennější.

Najít a stáhnout jakýkoliv trénink může každej, ale osobní zkušenosti a postřehy jsou k nezaplacení. Ty ovšem obyčejně z telenovel nevyčte, neb je tam nemá šanci najít. Výsledkem pak můžou bejt tři věci - koukne do plánu, :shock: , pak se zamyslí, :idea: , a s konstatováním, že takovýhle vtipy jsou dost nebezpečný, se na to vysere. Nebo to začne zkoušet, mrdá do toho kulťácký doplňky a za 14 dní skončí na wheelchair a o jakýkoliv rutině nechce do konce svýho života slyšet anebo za třetí - ptá se na každou desetkrát omletou věc pořád dokola. A nemusí to bejt hned jeho chyba, když ty předchozí diskuse jsou kolikrát nenajditelný.

Z uvedenýho důvodu bych vytvořil sekci telenovel a tam ať si každej píše, co chce (samozřejmě v rámci svýho deníčku). Žádná korekce, žádné směřování, naprostá volnost. Sekce logů by ale měla jasnější ráz - co, kdo, proč, s jakým průběhěm a nakonec s jakým výsledkem. Plkat se v nich ale může samozřejmě ostošest. Howgh.

P.S. je mi jasný, že může mít jisotu podobnost s hall of fame, tzn. deníčků bude daleko víc, než logů. To ale přece vůbec nevadí.
melounek
Guru

Příspěvekod CIZOPASNIK » ned, 23 bře 2008, 18:49

melounek píše: Nebo logy, kdy člověk začne jeden systém a pak ho desetkrát změní

Reno? :lol:
"Knowing is not enough, we must apply
Willing is not enough, we must do."

Bruce Lee
CIZOPASNIK

Příspěvekod Reno » ned, 23 bře 2008, 19:26

CIZOPASNIK píše:
melounek píše: Nebo logy, kdy člověk začne jeden systém a pak ho desetkrát změní

Reno? :lol:

aspoň furt nekňourám jak jsem bejval dobrej :lol:
Reno
Site Admin

Příspěvekod Reno » ned, 23 bře 2008, 19:36

a svůj log jsem dal do prdele, takže doufám O.K.
Reno
Site Admin

Příspěvekod Vont » ned, 23 bře 2008, 19:37

neco natom je- plkani, trenink bez urciteho cile, vedeni logu ze setrvacnosti, cesta od niceho k nicemu.. od mladych se toho moc neda ocekavat :) ale od tech starsich, co jen tapou je to k placi..
Vont

Příspěvekod Reno » ned, 23 bře 2008, 20:04

Vont píše:neco natom je- plkani, trenink bez urciteho cile, vedeni logu ze setrvacnosti, cesta od niceho k nicemu.. od mladych se toho moc neda ocekavat :) ale od tech starsich, co jen tapou je to k placi..

:lol: :lol: :lol:
zkus si rok žrát maso se zeleninou, uvidíš jak půjdeš výkonnostně nahoru
p.s. ty seš ten co posílá lidi jednou ranou na krchov, co? to abych tě moc neprovokoval
:lol:
Reno
Site Admin

Další

Zpět na Rulezz