FORUM.OSVALECH.CZ

Diskuzní fórum Osvalech.cz

smazat

Výživa, diety, doplňky výživy

Moderátoři: Cynik, Lifter675, Reno, melounek

smazat

Příspěvekod WildOrchid » sob, 10 led 2015, 22:33

0
Naposledy upravil WildOrchid dne sob, 24 led 2015, 20:36, celkově upraveno 1
Když jsi uprostřed pole, nemáš deštník a hodně prší, ať děláš co děláš, stejně zmokneš. Tak se směj!
WildOrchid

Re: Spis teoreticky dotaz dieta/sila

Příspěvekod josef » sob, 10 led 2015, 22:46

Zkoušel. Většinou to dopadlo stejně - síla byla fuč :-). Trochu lepší výsledky jsem měl, když jsem dodržoval 5/2 systém stravování (je tu o tom článek na mainwebu), kdy 5 dní jíš, 2 dny v týdnu je "půst" s malým jídlem ráno a večer.
Mistr sebedestrukce
josef

Příspěvekod guruhonza » ned, 11 led 2015, 09:54

10% hmotnosti už je dost... zrovna u tvého sportu si myslím, že by síla udržet nešla. Kdyby ses třeba dala na trojboj a měla tam nové cviky, tak síla nahoru půjde, tomu věřím, ale protože asi mluvíš o udržení síly pro vzpírání, tak souhlasím s josefem.

Taky si myslím, že nejdřív každej v dietě udělá chyby, který postupně v dalších dietách napravuje a dieta je pak účinnější i ve smyslu udržení síly.

5/2 zkoušel Mrmza... nevím, jak je na tom časově, ale třeba se sem podívá a odpoví, sdílne své zkušenosti.
guruhonza

Příspěvekod WildOrchid » ned, 11 led 2015, 14:06

0
Naposledy upravil WildOrchid dne sob, 24 led 2015, 20:37, celkově upraveno 1
Když jsi uprostřed pole, nemáš deštník a hodně prší, ať děláš co děláš, stejně zmokneš. Tak se směj!
WildOrchid

Příspěvekod guruhonza » ned, 11 led 2015, 14:41

Kreatin vůbec neřeš v dietě. Tak nabereš nějakou vodu, která pak půjde dolů. Na spalování tuku to vliv nemá. Je to dost možná nejsilnější legální doplněk a prostě tam patří. Nebo ono je jedno, jestli je nejsilnější... je ergogenní.

Jinak k tomu kolik kg dolů. Ptáš-li se jako sportovec, tak bys měla vypadat jako nejlepší vzpěračky s tvojí výškou a stavbou těla. Nevím, v jaké jsou váhovce a jak vypadají. Ptáš-li se jako žena, která chce nějak vypadat, tak musíš vědět ty, jak bys chtěla, aby to vypadalo a podle toho bude muset jít dolů x kg. Asi nemá smysl řešit, jestli by to pak bylo 7kg nebo 11kg. Cíl by s váhou spojenej nebyl.

Podle mě jezení sladkostí vadí minimálně, pokud máš i po jejich vyřazení stejný příjem kalorií. Pokud máš po vyřazení kalorickej příjem nižší (vyřadíš je a ničím nenahradíš), tak je logický, že jde váha dolů.
guruhonza

Příspěvekod WildOrchid » ned, 11 led 2015, 19:30

0
WildOrchid

Příspěvekod josef » ned, 11 led 2015, 19:34

Pokud to má být dlouhodobější proces, pak bych si to dokázal představit. Uvazuju ale tak o horizontu cca půl roku. Při úpravě stravy a tom systému 5/2 by to podle mého nemohlo ukázat pěkně výsledky a propad v sále by byl malý.
Mistr sebedestrukce
josef

Příspěvekod Raptor » čtv, 15 led 2015, 22:37

Moc to nechápu. Shrnu to:

1. Sama sobě se líbíš
2. cituju: Možná bys měla jako lepší vzpěračka přibrat
3. každý kdo kdy zkusil tak vysokou redukci váhy přišel o absolutní výkon, tak tak a jen v lepším případě udržel výkon relativní (body)
4. Vyžaduje to dlouhodobý (cca roční) proces - podle mě neustálé trápení a pak na to navazuje další trápení kvůli udržení váhy, jakmile budeš chtít jít s výkonem nahoru. Pořád se hlídat a přitom být na nějaké hraně váhovky...
5. Můj náhled - váhovka znamená že musíš dát konkrétní redukci za každou cenu a ne méně. Když to vezmu třeba na sebe tak se jedná např. o 11kg. Nebude stačit 9kg i když s obrovským sebezapřením třeba. Nebo 10. Prostě se můžeš trápit a kvůli tomu přicházet o motivaci a chuť pokračovat...

Stojí to za to? Já bych prostě zůstal ve váhovce, zlepšil jídelníček a jsem si jistý že za rok budeš mít sice stejnou váhu ale k dispozici více svalové hmoty a budeš silnější... a mít motivaci pokračovat...
Raptor

Příspěvekod josef » pát, 16 led 2015, 08:47

Dobře shrnuto.
Ps: neustále shazování do váhovky není k tělu moc setrne a časem se podepíše i na vzhledu. Kluci od nás, zápasnici kolikrát ve 30 vypadají tak o 10 let starší.
Mistr sebedestrukce
josef

Příspěvekod WildOrchid » pát, 16 led 2015, 20:13

0
WildOrchid

Příspěvekod Raptor » sob, 17 led 2015, 13:24

No jseš celkem rozhodnutá, tak nemá cenu vůbec o tom polemizovat. Pro mě je to promarněná doba a zastavení růstu.
Raptor

Zpět na Výživa