FORUM.OSVALECH.CZ

Diskuzní fórum Osvalech.cz

Chicharones

Výživa, diety, doplňky výživy

Moderátoři: Cynik, Lifter675, Reno, melounek

Chicharones

Příspěvekod Kulsud » čtv, 15 kvě 2014, 12:25

Slyšeli jste o tom někdy? Měl jsem tu čest teď na jednom večírku, kde to přinesl kamarád, který pracuje v potravinářství. Jedná se o novinku, která by se mohla časem objevit i v ČR. Možná mě tuti Brňáci aj ti Pražáci vyvedou z míry, že už to u nich je léta. Já to viděl poprvé. Tato tradiční pochoutka chicharones západních Evropanů by zcela měla vytlačit bramborové chipsy a jejích náhražky :-) Jedná se dokonale zpracovanou prasečí kůži zbavenou podkožního tuku a vody. Nakrájené je to na čtverečky cca 1x1 cm. Při vhození do vroucího oleje zvětší svůj objem mnohonásobně, takže je z toho taková 3x3 cm křupka. Chuť je zvláštní, něco mezi těmi chemickými chipsy a škvarky. Jako blivajz to vyloženě není, ale že bych na tom ujížděl, to tedy říci nemohu. Každopádně zajímavé to je. I z hlediska nutričního, jelikož to má cca 85% bílkoviny - jaké kvality netuším. A minimum sachrů a tuků. Tuků samozřejmě před vysmažením - ty tam pak zřejmě přibydou :-) lehce. Každopádně prsí se tím, že se prostě nervete na večírku škrobama, sádlem a solí, ale bílkovinama, trochu sádlem a solí. Však při představě, že láduju prasečím kruponem, tak nevím....
Anton Chigurh - charakterní muž.
Kulsud

Re: Chicharones

Příspěvekod Marat » pát, 16 kvě 2014, 13:09

Kuzi veprovou na bucku vypecenou mam rad, takze bych to urcite zkusil. :) Ale nekde jsem cetl, ze kolagen moc stravitelny neni, pokud neni hydrolyzovany, takze z tech bilkovin asi moc nebude.
Naše nohy mají tvar bot.
Marat

Re: Chicharones

Příspěvekod Kulsud » sob, 17 kvě 2014, 07:41

Marat píše:Kuzi veprovou na bucku vypecenou mam rad, takze bych to urcite zkusil. :) Ale nekde jsem cetl, ze kolagen moc stravitelny neni, pokud neni hydrolyzovany, takze z tech bilkovin asi moc nebude.

Jo jo, myslím, že to tak je. Ale to PR je samozřejmě dobrý...
Anton Chigurh - charakterní muž.
Kulsud

Zpět na Výživa