FORUM.OSVALECH.CZ

Diskuzní fórum Osvalech.cz

Náhrada masa

Výživa, diety, doplňky výživy

Moderátoři: Cynik, Lifter675, Reno, melounek

Re: Náhrada masa

Příspěvekod PetkaB » čtv, 17 dub 2014, 20:26

Já sním ohřívané jakékoliv maso..a někdy si v práci oběd ani neohřívám:-) prý jsem prase...nevím, je mi to fuk, čerstvě uvařený,ohřívaný, uvařený, neohřívaný...vlastně i syrový (pro upřesnění - syrový jen tatarák :-) )
PetkaB
Moderator

Příspěvekod Raptor » pát, 18 dub 2014, 09:23

Tak hovězí. Tak ona to popravdě řečeno nebyla vždycky pravá svíčková, co si budeme namlouvat, protože toho hovězího masa zase nebylo tolik. Takže někdy maminka nahradila to hovězí králíkem. No tatínek prostě zabil králíka a maminka ho nahradila...
Raptor

Příspěvekod melounek » pát, 18 dub 2014, 09:37

PetkaB píše:Já sním ohřívané jakékoliv maso..a někdy si v práci oběd ani neohřívám:-) prý jsem prase...nevím, je mi to fuk, čerstvě uvařený,ohřívaný, uvařený, neohřívaný...vlastně i syrový (pro upřesnění - syrový jen tatarák :-) )

Mám to úplně stejně, někdy je ta chuť ohřívaného ještě lepší, než čerstvě uvařeného. Čemu jsem ale na chuť nepřišel, je současný hit - uzrálé hovězí. Sním to samozřejmě, ale radši mám naši klasiku.
Slova tohoto světa jsou příliš těžká pro ptáka, jenž nad oblaka vzlétá....
melounek
Guru

Příspěvekod josef » pát, 18 dub 2014, 10:22

Ja totakhle jim porad. Maso s lusteninama, samotny maso...atd. Odlezely kolikrat lepsi. Neriskuju to jen u vajec, ryb a morskych plodu.
Mistr sebedestrukce
josef

Příspěvekod Raptor » pát, 18 dub 2014, 10:42

Tak hovězí snad musí být odleželý, nebo je to jak podrážka...
Raptor

Příspěvekod Reno » pát, 18 dub 2014, 12:23

melounek píše:
PetkaB píše:Já sním ohřívané jakékoliv maso..a někdy si v práci oběd ani neohřívám:-) prý jsem prase...nevím, je mi to fuk, čerstvě uvařený,ohřívaný, uvařený, neohřívaný...vlastně i syrový (pro upřesnění - syrový jen tatarák :-) )

Mám to úplně stejně, někdy je ta chuť ohřívaného ještě lepší, než čerstvě uvařeného. Čemu jsem ale na chuť nepřišel, je současný hit - uzrálé hovězí. Sním to samozřejmě, ale radši mám naši klasiku.

Ano, uzrálé hovězí, které chutná jako játra. Humus.
Samozřejmě jsou jídla, jako guláš, které jsou lepší když se
rozleží. Ale většina masa chutná nejlíp čerstvě připraveného.
Reno
Site Admin

Příspěvekod Marat » pát, 18 dub 2014, 12:55

Krome uz zmineneho seitan a jeho obilne varianty klaso, robi maso, dale goody foody, tempeh, sojove parky, tofu, sojove maso... Vsecko se to da sehnat chlazene a da se to jist hned, bez tepelne upravy, neco chutna hrozne, ale vychutiti se da vse. Obcas to zeru, pac mi to chutna, nemusim nutne maso kazdy den.
Hame ted dela nejakou premiovou radu masa ve vlastni stave, to muze byt taky nouzovka bez vareni, ale je to konzerva, coz kazdy nezkousne.
Naše nohy mají tvar bot.
Marat

Příspěvekod AHOLA » pát, 20 lis 2015, 21:23

A co si myslite o Quorn? Minule som si to dal v kantine, doma som musel googlit co to vlastne je, jedlo chutilo dobre, ale bolo tam vela zeleniny, nejaka ta omacka, korenie, tak k chuti tejto nahrady masa sa uplne vyjadrit neviem...

http://www.livestrong.com/article/329927-nutritional-value-of-quorn/
Vzpomněl jsem si na tátu, kterej nejí maso, protože je nezdravý, protože ve střevech hnije. Na to přišel tak, že hovna pak hrozně smrdí, proto to tam logicky hnije. A to je člověk se dvěma vysokýma školama.
AHOLA

Příspěvekod Topděfka » úte, 12 črc 2016, 22:54

AHOLA píše:A co si myslite o Quorn? Minule som si to dal v kantine, doma som musel googlit co to vlastne je, jedlo chutilo dobre, ale bolo tam vela zeleniny, nejaka ta omacka, korenie, tak k chuti tejto nahrady masa sa uplne vyjadrit neviem...

http://www.livestrong.com/article/329927-nutritional-value-of-quorn/

Konecne jsem se k tomu dostal. Nahrady masa nijak nevyhledavam, ale tohle me zajimalo. Chut 10/10, kdyby mi to nekdo dal jako kureci (nugety), rozdil bych asi nepoznal. Mam traveni jak holcicka, ale tohle travim v pohode, alergie dtto. Drahy jako prase, ale to je i tim, ze to tu skoro nejde sehnat.

Varianta, kterou jsem zral ja, byla namichana s albuminem, co se tyka biologicky hodnoty, takhle namichany by to melo bejt stejny jako syrovatka nebo vejce. Posoudit nemuzu :)
Zname se rok a pul .... Chová se jak kdybysme spolu žili deset let a moje máma byla nějaká Macocha která mi zkazila celej život
Topděfka

Příspěvekod AHOLA » pon, 10 říj 2016, 17:33

Tak v UK som si to par krat kupil v ASDE a urobil na veceru. Existuje to v kuracej, hovadzej a kadejakej inej variante. Na caste jedenie to asi nebude, aspon to co som si kupoval sam sa mi moc casto neziadalo, ale na spestrenie preco nie...

(regujem s par mesacnym spozdenim...)
Vzpomněl jsem si na tátu, kterej nejí maso, protože je nezdravý, protože ve střevech hnije. Na to přišel tak, že hovna pak hrozně smrdí, proto to tam logicky hnije. A to je člověk se dvěma vysokýma školama.
AHOLA

Příspěvekod HETATER » úte, 13 pro 2016, 20:46

josef píše:
melounek píše:Čočka dvakrát týdně je přesně ten důvod, pro který holky skáčou klukovi radostí kolem krku. Btw. a neměla by vařit bez masa spíš ona? Určitě toho bude vědět a umět víc než ty.

V naší domácnosti fungují luštěniny skvěle! Jen co prohlásím, že je vařím, tak se drahá polovička zašklebí, zmizí a mám klid :lol:

To tak bude asi všude :D
HETATER

Předchozí

Zpět na Výživa