FORUM.OSVALECH.CZ

Diskuzní fórum Osvalech.cz

Co? Jak? Kdy?

Výživa, diety, doplňky výživy

Moderátoři: Cynik, Lifter675, Reno, melounek

Co? Jak? Kdy?

Příspěvekod Mack » úte, 14 pro 2010, 17:55

Zdravím,

takže prohledal sem toho už hodně a přečetl ještě víc, ale všude se píše něco jiného a já nevím, co je správné.
S cvičením už zkušenosti mám, ale né se suplementy. Chtěl bych tedy prosím vědět:
1) Mám používat jen proteiny? Jen gainer? Jen kreatin? Nebo všechno dohromady? Nebo nějak kombinovat?
2) Kolik toho brát? A kolikrát za den?
3) Kdy to brát? Před? Po? Nebo během tréninku? Nebo mimo tréninkové dny? Večer? Ráno?
Nevím jestli to k něčemu pomůže nebo usnadní odpověď, ale měřím 176cm a vážím 66kg.

Budu rád za každou radu díky moc ;-)
Mack

Re: Co? Jak? Kdy?

Příspěvekod melounek » úte, 14 pro 2010, 19:16

Slova tohoto světa jsou příliš těžká pro ptáka, jenž nad oblaka vzlétá....
melounek
Guru

Příspěvekod Mack » úte, 14 pro 2010, 19:42

Dík.. ale tohle všechno už sem četl všude možně a všude se to líší a ačkoli jsou ty články pro začátečníky, jsou tak brutálně rozsáhlé, že z toho nemám šanci něco pochopit. Chtěl bych spíš odpovědi přesně na moje otázky a to stručně a jasně. Radši budu vypadat jako idiot než dělat něco bez rozmyslu :)
Jinak to jak cvičit a jíst vědět nepotřebuju, jedná se čistě jen o ty doplňky stravy a tak.
Mack

Příspěvekod melounek » úte, 14 pro 2010, 20:35

Jenže ty doplňky stravy s jídlem a tréninkem souvisí velmi velmi úzce. Bez toho ti nikdo poradit nedokáže.

Ty dotazy jsou strašně obecný - zkus se ještě zamyslet a zúžit je. Příklad: vážím 66kg a nutně potřebuju přibrat. I když toho denně sním tolik a tolik, za měsíc jsem nedokázal přibrat ani deko. No a třeba se zjistí, že doplňky ani potřebovat nebudeš a ještě ušetříš:). Napsat ti na dotaz, že když vážíš 66kg, je vidět, že potřebuješ přibrat, tudíž bys měl koupit 10kg gaineru a kreatin, je nesmysl.
melounek
Guru

Příspěvekod Reno » stř, 15 pro 2010, 07:22

řekl bych, že jídlo /jeho složení plus doplňky výživy/ jsou velmi přeceňované. Není až tak důležité, co a jak jíš, ale hlavně, že jíš. Daleko důležitější je naučit se správně cvičit. Trénink ti pak
sám koriguje množství jídla /budeš žrát jak nezavřený/.
Reno
Site Admin

Příspěvekod melounek » stř, 15 pro 2010, 09:52

No to já si myslím přesný opak - jídlo rozhoduje o tom, že budeš hubnout, nebo že budeš přibírat, případně jakej budeš mít trénink a kolik z něho vytěžíš. Samozřejmě se s tréninkem doplňují, ale strava hraje prim.
melounek
Guru

Příspěvekod bikon » stř, 15 pro 2010, 10:36

reno napsal "hlavne, ze jis", coz pri jeho 66kg bude stacit. ale trenink bych si dovolil dat jak melounek na druhy misto.
na stredni sem jidlo vubec neresil a skoro nejedl. ani kdyz byl trenink narocnej (ze soucasny pozice muzu rict, ze tehda byl), tak si nepamatuju, ze by tam impuls potreby vice jidla vubec nekdy vyraznej prisel (jak je tomu ted .. a kdyz se hned rano dost nenajim, tak za chvilu prichazi docela neprijemny stavy a pomalu kolabuju :D. to at cvicim vic nebo malo). nastupni vaha na stredni kolem 73-5. vylezl sem s vahou kolem 78. po stredni sem do sebe zacal tlacit cukry ve vetsim a slo to. sem v podstate vyrostl na spagetach :D :D. maso a v podstate jakykoliv proteiny, sem tehda vubec neresil (nesmej se meloune :D)
bikon

Příspěvekod Reno » čtv, 16 pro 2010, 14:29

řekl bych, že jakýkoliv kalorický nadbytek (pizza-gainer-pizza-gainer) při cvičení přinese zisky, při správném tréninku. při špatném tréninku (prsa/biceps, 3 cviky na sval, do selhání) nenaroste nic ani při vědecky sestavené stravě...
Reno
Site Admin

Zpět na Výživa