FORUM.OSVALECH.CZ

Diskuzní fórum Osvalech.cz

Candida

Výživa, diety, doplňky výživy

Moderátoři: Cynik, Lifter675, Reno, melounek

Candida

Příspěvekod MadMax » sob, 25 lis 2006, 01:19

Otazka hlavne pro Rena, ten ma tusim s candidou dost zkusenosti - muzes poradit, co s cim a jak je vhodne jist v diete s candidou? Nejake ozkousene tipy, triky? Uzival jsi nejake special pripravky? Muze pomoct neco takoveho - http://www.candida.cz/kaprylova-kyselina.htm - nebo je to zbytecne vyhazovani penez?
MadMax

Příspěvekod Reno » sob, 25 lis 2006, 07:14

Ale, uhnal sis ji taky? My důchodci si vždycky rádi popovídáme o svojich nemocech:-) Byl jsi s tím u doktora? Máš klasicky nafouknuté břicho po jednoduchém cukru?
První věc: dieta. Prvních 14 dnů jenom kuřecí a krůtí maso, zelenina, vajíčka. Jakmile ti "ztuhne stolice" - přestaneš mít sračku, můžeš začít přidávat rýžové racio (jen natural), hnědou a natural rýži. Doplňovat laktobacily, ale nejíst žádné mléčné výrobky.
Druhá věc: kde candidu máš? Ve střevech? Jednoznačně nejlepší jsou antimykotika - léky, potravinové doplňky jsou až na dalším místě. Volba č.1 je nystatin, který u nás není registrovaný, další jsou intraconazol a fluconazol. Ty jsou účinnější, ale víc toxické.
Třetí věc: doplňky. Jíst hodně česneku, pít jablečný ocet (půl lžičky do sklenice vody - dvakrát denně), kapky citrogrep. Všechny tyhle věci kvasinky nesnášejí a "vyhání je to ze střev". Kyselina kaprylová je dobrá, ale není nutná, dobré zkušenosti jsem měl i se šťávou z kokosu, prodává se třeba v Tescu. Obecně se účinnost všech antimykotik posuzuje podle Hex. reakce - po čem je ti nejvíc špatně a cítíš se nejvíc unavený, to je to nejlepší - tahle reakce dokazuje, že kvasinky vymírají a ty se uzdravuješ. Jinak, když ty svině vymírají, odcházejí z těla toxiny a je dobré jednak cvičit - vypotíš je (a budeš smrdět jako prase, na to se příprav) a musíš pít hodně vody a podpořit funkci jater - essentiale forte.
Reno
Site Admin

Příspěvekod MadMax » sob, 25 lis 2006, 10:18

Presne tak,silene nafouknute bricho, nadymani... + asi 70% tech klasickych priznaku candidy albicans...Privodil jsem si to imo ze spatne stravy, sileny stres v posledni dobe + dlouhodobe bobule.
U doktora jsem s tim nebyl, a docela rad bych se tomu i vyhnul, podle toho co jsi uz nekde psal. Zkusil bych se z toho dostat nejdriv sam...
Mam ji ve strevech, co se tyce tech leku, tak nystatin je u nas tusim jen jako mast? A mycomax nebo mycosyst jsou snad jen na predpis,ne? Radsi bych si to zaplatil sam, ale sezenu to bez predpisu (co na Slovensku treba)??
Z doplnku jsme si objednal tu kys.kaprylovou a stavu z aloe vera, to by mela byt taky dobra vec, plus prikoupim ten jablecny ocet, cesnek.tablety a ty kapky citrogrep jak doporucujes... Essentiale forte a laktobacily mam taky.
Rikas prvnich 14 dnu zadne mlecne vyrobky? Takze ani protein nebo bile jogurty?
Cim mam doplnovat kaloricky prijem? Ty jsi tusim nekde psal ruzne orechy atd...?
Po tech 14 dnech rikas je mozne pridat nejake sacharidy. Co brambory, vlocky? A kolik max z tvoji zkusenosti?
A jak s posilovnou? Sice jsem silene slabej, ale uplne bych se na to vykaslat nechtel, da se pritom nejak trosku rozumne cvicit? Ty jsi jel snad Ivanova pri tehle diete ne?
Predem dik za rady, vis sam, jaka je tahle nemoc svine...
MadMax

Příspěvekod Reno » sob, 25 lis 2006, 10:37

kurva piča píšu hodinu příspěvek a pak ho smažu. Tak jen zkráceně:
http://forum.anabolicextreme.com/phpBB2 ... c&start=15
tady jsou nějaké rady od borců z AE. pomohlo mi to dost.
http://candida.inetcz.com/
česká stránka o candidě
Naposledy upravil Reno dne sob, 25 lis 2006, 10:52, celkově upraveno 1
Reno
Site Admin

Příspěvekod Reno » sob, 25 lis 2006, 10:47

MadMax píše:Presne tak,silene nafouknute bricho, nadymani... + asi 70% tech klasickych priznaku candidy albicans...Privodil jsem si to imo ze spatne stravy, sileny stres v posledni dobe + dlouhodobe bobule.

Tak na bobule zapomeň doživotně. Až budeš mít čtvrtou recidivu a budeš brečet do polštáře a sem tam nějaké ty sebevražedné myšlenky (deprese jsou na denním pořádku) vzpomeneš si na moje slova:-)

MadMax píše:U doktora jsem s tim nebyl, a docela rad bych se tomu i vyhnul, podle toho co jsi uz nekde psal. Zkusil bych se z toho dostat nejdriv sam...

Záleží jakého máš obvoďáka. Když bude osvícený, tak bude vůbec vědět, že tahle nemoc existuje. Jestli bydlíš ve větším městě, nebylo by špatný navštívit odborníka přes zažívání - gastro. Dostat se z toho sám můžeš, ale základní antimykotika z české lékárny - 200 korun za tabletu a prvních pár dnů bys měl brát i 4 denně, i když napoprvé jsem se z toho dostal s pouhýma 14 kapslema (ale i tak je to dost). Máš poměrně slušnou šanci se z toho dostat, napoprvé kvasinky reagujou velice dobře (rozuměj špatně, chcípají po miliónech) na antimykotika, podruhé už je to mnohem horší.

MadMax píše:Mam ji ve strevech, co se tyce tech leku, tak nystatin je u nas tusim jen jako mast? A mycomax nebo mycosyst jsou snad jen na predpis,ne? Radsi bych si to zaplatil sam, ale sezenu to bez predpisu (co na Slovensku treba)??

Nystatin jen jako mast. Dostal jsem se k němu určitým způsobem jako k prášku, a nechal jsem si udělat kapsle v lékárně. Kdyby to nešlo jinak, část bych ti přenechal (úplně nadšenej z toho nejsem, ale pomáhat se prej musí.

MadMax píše:Z doplnku jsme si objednal tu kys.kaprylovou a stavu z aloe vera, to by mela byt taky dobra vec, plus prikoupim ten jablecny ocet, cesnek.tablety a ty kapky citrogrep jak doporucujes... Essentiale forte a laktobacily mam taky.

jo, všechny tyhle látky pomáhají, ta kaprylová kyselina by měla být stejně silná jako obvyklá antimykotika, ale nikdy jsem ji nezkoušel.

MadMax píše:Rikas prvnich 14 dnu zadne mlecne vyrobky? Takze ani protein nebo bile jogurty?

pokud bereš laktobacily, dostáváš do sebe tolik jogurtových kultur, kolik bys do sebe v životě z jogurtů nedostal. bílý jogurt tě může zahleňovat, bude tě bolet v krku a v tom sajrajtu kvasinky ideálně přežívají.

MadMax píše:Cim mam doplnovat kaloricky prijem? Ty jsi tusim nekde psal ruzne orechy atd...?

prakticky všechny ořechy, s vyjímkou buráků. tzn. mandle, lískové, para, kešu. a taky můžeš olej olivový. pořiď si lapacho čaj, je to detoxikační čaj starých inků, ale pozor, snižuje krevní srážlivost, takže můžeš krvácet v ústní dutině, kvůli tomu se doporučuje jedna lžička olivového oleje denně, tím se to srovná. aspoň první měsíc bys neměl pít kafe, místo něho můžeš maté (nakopne stejně jako kafe, je v něm hodně kofeinu).

MadMax píše:Po tech 14 dnech rikas je mozne pridat nejake sacharidy. Co brambory, vlocky? A kolik max z tvoji zkusenosti?

brambory vůbec. jen sladké (bataty, raději až po čase), vločky taky raději ne. rýži, racio chleby rýžové, ale jen z rýže natural. a rýžové těstoviny, prodávají se ve zdravé výživě.

MadMax píše:A jak s posilovnou? Sice jsem silene slabej, ale uplne bych se na to vykaslat nechtel, da se pritom nejak trosku rozumne cvicit? Ty jsi jel snad Ivanova pri tehle diete ne?
Predem dik za rady, vis sam, jaka je tahle nemoc svine...

pohyb je super, protože při zapocení z tebe lezou toxiny, budeš smrdět jako čuník ale budeš vědět, že ty potvory chcípou. silovka tě možná nebude bavit vůbec. cvičit se dá, i při nízkých cukrech, pokud jedeš málo opakování.
Reno
Site Admin

Příspěvekod Reno » sob, 25 lis 2006, 10:53

A ještě jedna věc. Poprvé to jde vždycky nejlíp, máš nejsilnější vůli všechno dodržet do puntíku a nešidit dietu, tak toho využij. Čím striktněji budeš dietu držet, tím líp ti to půjde a tím dřív se toho zbavíš.
Reno
Site Admin

Aloe Vera

Příspěvekod Georgeek » stř, 19 zář 2007, 03:41

Dobrý den.

Také se mi objevila candida. Měl jsem to všude možně, kůže, střeva.

Zkoušel jsem dietu, ale neměl jsem vůli a také byli nějaké zdravotní potíže.

Proto jsem zakoupil Aloe Vera Gel 25mg tobolky (koncentrát). Užívám ho 2x denně podle návodu.

První asi 2 až 3 dny, přesně jak říkal Reno, mi bylo zle. Bolelo mě břicho a byl jsem věčně na záchodě.

Najednou to povolilo, cítím se dobře. Postupně mi mizí i odjinud. Jen jsem musel začít žrát ovoce a vlákninu, protože si asi střeva potřebují zvyknout.

Mějte se fajn. Jirka
Georgeek

Příspěvekod Mathaus » stř, 19 zář 2007, 17:26

Pekne svinstvo teda, o tom jsem jeste neslysel. Nejhorsi je ze vic jak pulku priznaku mam..... :cry:
Mathaus

Re: Candida

Příspěvekod Hrabatko » pon, 16 úno 2015, 08:05

Ahoj Reno, rad bych obnovil tento letity prispevek. Chtel bych se pouze zeptat, jak je to s candidou a proteiny? Pravidelne cvicim a hydro je u me na dennim poradku, tak nevim, zda ho musim behem kury vynechat ci nikoliv. Predem diky za odpoved.
Hrabatko

Příspěvekod Reno » pon, 16 úno 2015, 18:20

hydro bez sladidel je ok. jakou kůru myslíš?
Reno
Site Admin

Příspěvekod Hrabatko » pon, 16 úno 2015, 22:59

Tuhle ne :-) Měl jsem na mysli anti-candida kůru. Vím, že by se mělo nasadit alespoň 14 dní tvrdé diety a pak pokračovat ještě nějakou dobu s volnějším režimem. Problém je, že manželka je tím dost prolezlá a já s ní chci držet basu alespoň kvůli moral podpoře. Sám cítím, že taky nejsem úplně ok - knedlík v krku apod. Mám hydro od SL - traditional, takže to bych měl tedy vynechat? Nevíš čistě náhodou ještě, jak je to třebas s vlákninou - fruktooligosacharidy a co s ostatními doplňky typu multivitamín, kloubní výživa apod.? Díky!
Hrabatko

Příspěvekod fingerol » pát, 16 úno 2018, 11:11

Zdravim. Chci se zeptat povedlo se nekomu candidi kompletne zbavit s tim ze ted zije normalne jako pred nakazou?? Nikde jsem na internetu nenasel lidi co by rekli ze se vylecili...
fingerol

Příspěvekod Reno » stř, 18 dub 2018, 19:28

vyléčil jsem svojí manželku a už se jí to nevrátilo.
já jsem na antimykotických lécích nonstop, vzhledem k tomu, že mám troje antibiotika druhým rokem:)
Reno
Site Admin

Zpět na Výživa