FORUM.OSVALECH.CZ

Diskuzní fórum Osvalech.cz

bolest ramene

Vše ohledně tréninku, tréninkové metody a postupy

Moderátoři: Cynik, Lifter675, Reno, melounek

bolest ramene

Příspěvekod jamesbond001 » čtv, 9 zář 2010, 18:12

Ahojte,
potřeboval bych s něčím poradit. už poměrně dlouho mě trápí bolest v levém rameni (lokalizoval bych to spíše v přední části)
podle mého k tomu došlo asi takto. loni na podzim jsem prodělal operaci křížového vazu v kolene a chodil cca 2 měsíce o berlích. poté mi začaly problémy s ramenem, napřed jsem tomu nevěnoval pozornost, pak jsem zkoušel kde co. ono to nebolí soustavně ale ozývá se to. nejdřív jsem si myslel že to je z posilky, tak jsem na dva měsíce vynechal cvičení, ale po pauze se to znovu ozvalo, vlastně ono se to někdy ozvali i při pauze. když si to rameno pečlivěji prohlížím tak mám odjem že mně se tršku předsunulo dopředu (asi zkrácené prsní svaly, delty + ochablé záda ??) nejvíc to je asi cítit když předpažím natáhlou levou rukou před sebe (palcem nahoru) a jak tu ruku zvednu nad hlavu nadoraz (asi se natáhne přední delt)
ted moje prosba zní nemáte s tím nekdo zkušenosti? laicky mě napada protahovat prsní sval + přední delt+ posilovat svaly mezilopatkové, ale to praktikuji a moc to nepomáhá.
děkuji za případné rady
jamesbond001

Re: bolest ramene

Příspěvekod Apofis » čtv, 9 zář 2010, 22:54

Něco podobného jsem kdysi měl a měl to i můj kámoš. Je dost možný, že to je čistě kombinace přetížení předního deltu a horního zkříženého syndomu. Tím jak si chodil o berlích si měl pořád předsunutá ramena dopředu a zádové svaly si určitě neprocvičoval.
Zkoušel si rameno mazat či ledovat? Mazat myslím třeba každé 3 hodiny(kostival, ibalgin...)
Dále bych určitě rameno protahoval a snažil se ho prokrvovat jenom v těch úhlech, kde to nebolí.
Dál bych cvičil prsní svaly, ale žádné tlaky, kde by se přímo zapojoval přední delt.
Co bych ale určitě cvičil sou mezilopatkové svaly, zadní delty, podhřebenový, nadhřebenový apod.
Spoustu face pullů, rozpažek v předklonu apod. Snažil bych se po každém tréninku si rovnat ramena dozadu a držet vzpřímený postoj, bradu dozadu, žádnej spejbl. Lopatky u sebe, prsa ven atd...
Nevím, snad ti to pomůže, ale já jsem to dělal nějak tak a po pár týdnech to přešlo.
Pokud to nepřejde, tak určitě navštiv fyzioterapeuta, ten ti poradí líp jak my všichni tady dohromady a hlavně můžeš na magn. rezonanci....
Apofis

Příspěvekod jamesbond001 » sob, 11 zář 2010, 18:14

jj, asi to tak bude, ramena jsem mel skutecne asi predsunuta, dale ja bydlim v byte ve 4NP a nebyl tam výtah, denne na rehabky jsem chodil po schodech, tez me nenapadlo ez by se mi to mohlo zkratit, mel jsem plnou hlavu rehabky kolena, a na ostatni jsem nemyslel.
ted uz to zkousim denne protahovat a uvidime, zatim nic moc, na tlakove cviky nyni kaslu, ted se zamerim jen na odstraneni tohoto problemu.
dik moc za radu
jamesbond001

Příspěvekod jamesbond001 » stř, 17 lis 2010, 16:50

tak jsem s tím byl u ortopeda a po RTG a sonu je závěr tento, že mám rameno vlivem svalové nesymetrie (mezi prsnímy a zádovými svaly) trošku výše, řešením má být strečink prsních svalů a posílení svalů, které mi mají rameno stáhnout jakoby směrem k lopatce a níž, tj ted přemýšlím jaké cviky bych měl asi zařadit. jasné je ž prsa jen strečovat a posilovat záda. a na záda?
máte s tím někdo zkušenosti?
měl bych asi posílit svaly mezilopatkové. mě napadá asi stahování kladky před hlavou, delt deck, a veslování.
jamesbond001

Příspěvekod DrLift » čtv, 18 lis 2010, 08:39

jamesbond001 píše:měl bych asi posílit svaly mezilopatkové. mě napadá asi stahování kladky před hlavou, delt deck, a veslování.

Mne vzdycky prislo, ze mi mezilopatkovy svaly vic pracujou pokud to taham za hlavu. Spis bych se ale zameril na pritahy cinky v predklonu, veslovani a mrtve tahy z boxu.
DrLift
Guru

Příspěvekod Topděfka » čtv, 18 lis 2010, 16:04

Mne nejvic z techle veslo-cviku bavi tohle - cislo 8: http://www.t-nation.com/free_online_art ... th_machine
Zname se rok a pul .... Chová se jak kdybysme spolu žili deset let a moje máma byla nějaká Macocha která mi zkazila celej život
Topděfka

Příspěvekod josef » sob, 20 lis 2010, 14:46

Když už se tu probírají různý radosti s rehabilitacema, neznáte někdo nějakého dobrého doktora/terapeuta, co by mi nejen odblokoval bedrokyčelní skloubení, ale byl i schopnej poznat, kde mám slabiny v stabilizačním systému, špatný pohybový návyky a tyto chyby mi pomohl odstranit? Už mě nebaví, že cca co půl roku mě bolí spodní záda a silně omezují v pohybu :evil:
EDIT:Prágl, nebo Ostrava, do Brna se bohužel tak snadno nedostanu :(
Mistr sebedestrukce
josef

Příspěvekod jamesbond001 » sob, 20 lis 2010, 14:53

DrLift píše:
jamesbond001 píše:měl bych asi posílit svaly mezilopatkové. mě napadá asi stahování kladky před hlavou, delt deck, a veslování.

Mne vzdycky prislo, ze mi mezilopatkovy svaly vic pracujou pokud to taham za hlavu. Spis bych se ale zameril na pritahy cinky v predklonu, veslovani a mrtve tahy z boxu.

dík za radu,
přítahy jasne tyted budu dávat. s tou kladkou za hlavu jsi me trosku zarazil. já mel za to že je vhodnejsi to radsi tahat před hlavu
jamesbond001

Příspěvekod Topděfka » stř, 9 dub 2014, 20:10

slusny promo
Zname se rok a pul .... Chová se jak kdybysme spolu žili deset let a moje máma byla nějaká Macocha která mi zkazila celej život
Topděfka

Zpět na Trénink