FORUM.OSVALECH.CZ

Diskuzní fórum Osvalech.cz

Ale to už přece říkal Ben Johnson

Vše ohledně tréninku, tréninkové metody a postupy

Moderátoři: Cynik, Lifter675, Reno, melounek

Ale to už přece říkal Ben Johnson

Příspěvekod Reno » čtv, 28 kvě 2015, 09:07

že když zaběhl svůj /později z neznámých důvodů neuznaný/ svěťák, totiž že když dřepoval 270 kg tak byl nejrychlejší ve své kariéře
http://www.ergo-log.com/heaviersquat.html
The greater the weight at which you can squat, the faster your sprint will be, write sports scientists from the American Appalachian State University in an article in the Journal of Strength & Conditioning Research.
Reno
Site Admin

Re: Ale to už přece říkal Ben Johnson

Příspěvekod DrLift_ » čtv, 28 kvě 2015, 12:57

Hele, ja behal 100m v 16 letech na skvare v converskach asi za 12,8s (byl jsem v TOP 5 poradi na stredni skole), v te dobe jsem jeste vubec nedrepoval. Ve 30 jsem uz neco drepoval a zabehnul jsem to skoro o 1 sec. pomaleji a to jsem bezel na tartanu ... O drepech to asi nebude.
DrLift_

Příspěvekod bikon » čtv, 28 kvě 2015, 13:45

A behals obcas i ve 30, nebo to byla premiera po 14-i letech? :)
bikon

Příspěvekod guruhonza » čtv, 28 kvě 2015, 18:34

Rád bych to vyzkoušel, ale nemám na to koule... hamstring jsem si natrhl dvakrát a vždy to bylo při přechodu na maximální rychlost, tzn po cca 45 metrech běhu.

Když jsem poprvé dřepoval, tak jsem dal asi 8x 100kg (nad paralel) a tehdy jsem měl stovku za 11,2 (měřeno dvěma klukama jen tak před fotbalem na mobil).

Každopádně tuhle teorii razí hodně lidí a mezi nimi asi nejchytřejší (teorie = > praxe ) člověk na sportovce v Brně - PhDr. Jan Cacek, Ph.D.
guruhonza

Příspěvekod Raptor » čtv, 28 kvě 2015, 22:02

100 m?

maratony neběhám
Raptor

Příspěvekod DrLift_ » pát, 29 kvě 2015, 06:39

bikon píše:A behals obcas i ve 30, nebo to byla premiera po 14-i letech? :)

Ja toho moc nenabehal ani v tech 16. Tehdy clovek nemusel delat nic vsechno slo nejak samo. :)

Kazdopadne si vybavuju, ze jsem mel velkej problem tu silu prenest do behu. Mel jsem pocit, ze jsem porad ve vzduchu :lol:
DrLift_

Příspěvekod melounek » pát, 29 kvě 2015, 09:20

Ještě doktore napiš váhový rozdíl mezi 16 a 30. Pokud činí kladnou hodnotu, a nebyly to všechno svaly, záhada je vyřešena:)
Slova tohoto světa jsou příliš těžká pro ptáka, jenž nad oblaka vzlétá....
melounek
Guru

Příspěvekod madb4ll » pát, 29 kvě 2015, 19:54

Reno píše:že když zaběhl svůj /později z neznámých důvodů neuznaný/ svěťák, totiž že když dřepoval 270 kg tak byl nejrychlejší ve své kariéře
The greater the weight at which you can squat, the faster your sprint will be, write sports scientists from the American Appalachian State University in an article in the Journal of Strength & Conditioning Research.

Akorát spousta lidí by řekla, že vůbec nedřepoval. :D

cca 2:40

https://www.youtube.com/watch?v=w-K5An8qf1Q
madb4ll

Příspěvekod DrLift_ » pon, 1 čer 2015, 06:37

melounek píše:Ještě doktore napiš váhový rozdíl mezi 16 a 30. Pokud činí kladnou hodnotu, a nebyly to všechno svaly, záhada je vyřešena:)

No tak drobnej rozdil tam bude. Mam ze to, ze to bude 75 kg a 100kg. % sadla bylo nejspis stejny, ale ta hmota mi proste uz pri trochu prekazela a o prenosu sily jsem se uz zminoval.
DrLift_

Příspěvekod DrLift_ » pon, 1 čer 2015, 06:38

madb4ll píše:
Reno píše:že když zaběhl svůj /později z neznámých důvodů neuznaný/ svěťák, totiž že když dřepoval 270 kg tak byl nejrychlejší ve své kariéře

Akorát spousta lidí by řekla, že vůbec nedřepoval. :D

cca 2:40

https://www.youtube.com/watch?v=w-K5An8qf1Q

A je to tady, on nedrepoval. On si jen sedal na klin nejakymu chlapovi :D
DrLift_

Příspěvekod AHOLA » pát, 20 lis 2015, 21:15

Když jsem poprvé dřepoval, tak jsem dal asi 8x 100kg (nad paralel) a tehdy jsem měl stovku za 11,2 (měřeno dvěma klukama jen tak před fotbalem na mobil).

To si zacinal na metraku :o Pred tym si vsak nejako uz posiloval, ci...?
Vzpomněl jsem si na tátu, kterej nejí maso, protože je nezdravý, protože ve střevech hnije. Na to přišel tak, že hovna pak hrozně smrdí, proto to tam logicky hnije. A to je člověk se dvěma vysokýma školama.
AHOLA

Zpět na Trénink