FORUM.OSVALECH.CZ

Diskuzní fórum Osvalech.cz

Tabatova metoda - zdokonalena

Diskuse ke článkům http://www.osvalech.cz

Moderátoři: Cynik, Lifter675, Reno, melounek

Re: Tabatova metoda - zdokonalena

Příspěvekod guruhonza » ned, 21 zář 2014, 10:58

Každopádně crossfit není Tabata... tam jedeš několik minut v kuse, takže je nejspíš ten vliv na spalování tuku ještě vyšší. A taky vyšší riziko zranění vzhledem k únavě.
guruhonza

Příspěvekod Reno » ned, 21 zář 2014, 16:53

guruhonza píše:Každopádně crossfit není Tabata... tam jedeš několik minut v kuse, takže je nejspíš ten vliv na spalování tuku ještě vyšší. A taky vyšší riziko zranění vzhledem k únavě.

tak při cvicích typu angličák, horolezec atd moc velké zranění nehrozí. vzpěračské cviky na opakování jsou samozřejmě hovadina. ale na spalování tuku ty první jmenované stačí bohatě.
Reno
Site Admin

Příspěvekod josef » ned, 21 zář 2014, 19:27

Tak angličani stačí i na TABATU a občas i na rozcvičce na MMA (50 angličanpů v kuse je neskutečný porod a většinou to ošulím :-) )
josef

Příspěvekod DrLift_ » pon, 22 zář 2014, 06:17

Jeste jedna vec k tabate. Podle mne to celkem slusne zvysuje odolnost proti namozeni. Vzhledem k tomu, ze uz mi neni 20, tak jsem obvykle pri jakemkoliv pro mne neobvyklem sportu nebo pohybove aktivite druhej den slusne namozenej. Zena mne chtela ztrapnit, tak mne presvedcila, abych s ni sel na T-rx cviceni. Placal jsem se tam jak moucha v pavucine. Na moji nulovou fyzicku to byl napor. Pak jsem chvili kecal s trenerem a pry ze se mam pripravit druhy den na poradnou svalovku. No a ono se nekonalo absolutne nic!
DrLift_

Příspěvekod Reno » pon, 22 zář 2014, 07:40

Cviky na TRX jsou v podstatě posilovací cviky, takže kdo cvičí s činkama, neměl by cítit vůbec nic. Výjimkou jsou
svalové partie kolem břicha, které na takové zatížení z běžného cvičení zvyklé nejsou, řekl bych.
Reno
Site Admin

Příspěvekod guruhonza » pon, 22 zář 2014, 12:24

Souhlas. U TRX jsem měl "problém" vždy jen s cviky na střed těla, kdy prostě nejsem zvyklej mít nohy ve vzduchu a cloumalo to semnou. Jinak je to prostě trénink s vlastní vahou, kde se musí u některých cviků víc zapojovat střed těla (Bulhary). Možná právě i díky tomu, že často ten střed těla odejde rychlejc, se tolik svaly neprocvičí.
guruhonza

Předchozí

Zpět na Diskuse ke článkům