FORUM.OSVALECH.CZ

Diskuzní fórum Osvalech.cz

Flexibilita metabolismu - jak by měla vypadat naše snídaně?

Diskuse ke článkům http://www.osvalech.cz

Moderátoři: Cynik, Lifter675, Reno, melounek

Re: Flexibilita metabolismu - jak by měla vypadat naše snída

Příspěvekod josef » čtv, 20 bře 2014, 14:34

Když nad tím tak přemýšlím, tak podobně se pár lidí stravuje. Něco na tenhle styl jede podle postů na facebooku i Petr Folprecht a zvedá mu to slušně.
Já osobně občas držím "dietu" přes den jen bílkoviny + troška tuků a sachry až po treningu a taky to docela ujde (teda smažený vejce bych ráno fakt nedal).
josef

Příspěvekod Lifter675 » čtv, 21 srp 2014, 08:15

Přidám poznatek. Už nějaký měsíc jedu low carb, zatím slušný a maximálně mi to vyhovuje. Nevím si rady akorát s PTC. Dávám vždy 30-40g malty (což je momentálně můj denní příděl sachrů v mimo tr. den:) + 50g hydra a krom toho, že mi to chutná, mám i okamžitej útlum. Za 20 min. po vypití únava jak prase a na dvě hodiny jsem off. S tímhle jsem nikdy neměl problém, až teď co jsem na low carbu a hubenej.

Máte někdo podobnou zkušenost? Začnu dávat jen hydro a sachry si nechám v komplexní formě po tréninku jako chutné jídlo.
ten, kdo vymyslel práci, měl ji také naučit onanovat, aby se dovedla udělat sama
Lifter675
Site Admin

Příspěvekod melounek » čtv, 21 srp 2014, 12:18

S tím zkušenost nemám, respektive je jasný, že sachry tlumí a to i v této dávce, když je to dávka za celý den. Co mi ale není jasný, jak to děláš se sachrama, co jsou v pivu. Buď je nepočítáš (chyba) anebo chlastáš v tréninkové dny a to je dle mého názoru taky chyba. :?: :idea: :arrow:
Slova tohoto světa jsou příliš těžká pro ptáka, jenž nad oblaka vzlétá....
melounek
Guru

Příspěvekod Lifter675 » čtv, 21 srp 2014, 12:38

melounek píše:S tím zkušenost nemám, respektive je jasný, že sachry tlumí a to i v této dávce, když je to dávka za celý den. Co mi ale není jasný, jak to děláš se sachrama, co jsou v pivu. Buď je nepočítáš (chyba) anebo chlastáš v tréninkové dny a to je dle mého názoru taky chyba. :?: :idea: :arrow:

jediné co mě vždy utlumilo před dietou byla kačena s 6 nebo koleno z Bláhovky :wink: Nikdy jsem nemusel řešit talíř těstovin nebo 80g malty po tréninku, nevšiml jsem nějakého útlumu.

Vzhledem k tomu, že pivo chlastám téměř výhradně s kamarády ve sváteční chvíle, je jeho četnost zanedbatelná... :roll:
Pokud bych ti ale měl odpovědět, na tvou zvídavou otázku, věc se má tak - sachry z piva nepočítám, protože v carb-upu je to zbytečné :wink:

Edit: dnes vyzkoušeno samotné hydro a malý útlum stejně přišel, cca 40% toho co s maltou
ten, kdo vymyslel práci, měl ji také naučit onanovat, aby se dovedla udělat sama
Lifter675
Site Admin

Příspěvekod Kadd » čtv, 21 srp 2014, 14:19

Už řekněme 5 měsíců používám upravenou verzi low carb. Výsledky mám řekl bych velmi dobré.

V úvodu jsem trochu bojoval se surovinama a jednotlivýma jídlama a v té fázi jsem zaznamenal, že hydro s 20g malty před tréninkem mě i přes kofein značně tlumí. Vzhledem k tomu, že tréninky se pohybují okolo 2,5-3hodin jsem to potřeboval vyřešit.

Když jsem nedal sachry vůbec až po tréninku únava byla dost znatelná, ani na pevnou večeři jsem neměl energii.

Po xy pokusech jsem si za prvé trochu zvykl a za další dotáhl systém jídel do stavu ve kterém momentálně šlape jak švýcarské hodinky. Zhruba do 3 odpoledne mám od rána 4 jídla složené s tuků a bílkovin. Poslední jídlo cca 2 hodiny před tréninkem je krabička tučného tvarohu. Potom před tréninkem dám kofein (kafe nebo tabletu), synefrin a dávku triady. A pak během tréninku dávám další dávku triady s 20g malty. Při tréninku v plném nasazení útlum nelze poznat spíš opak. A pak po tréninku 40g malty hydro. Následně 250g hovězího 100g rýže , 300-400g chessecaku, a půl litru mléka s quadcore a banánem a nemůžu říct že by mě zastihla únava dřív než 3hodiny po tréninku a to už jdu stejně spát.
Kadd

Bydliště: V pekle ani v nebi mě nechtěli a tak musím být mezi živými!

Příspěvekod newkangaroo » ned, 11 led 2015, 12:02

Hej upřímně, kdo z vás dává takové snídaně, jaké jsou zmiňované v článku..denně vajíčka, špenát, sýr nebo mleté maso..by mě asi hráblo:-D
newkangaroo

Příspěvekod guruhonza » ned, 11 led 2015, 14:31

Za loňský rok jsem měl ke snídani vajíčka odhadem 350x. Se sýrem a se šunkou. Mletý maso mám přes den.
guruhonza

Příspěvekod PetkaB » ned, 11 led 2015, 15:01

[quote="guruhonza"][quote="newkangaroo"]Hej upřímně, kdo z vás dává takové snídaně, jaké jsou zmiňované v článku..denně vajíčka, špenát, sýr nebo mleté maso..by mě asi hráblo:-D[/quote]
Za loňský rok jsem měl ke snídani vajíčka odhadem 350x. Se sýrem a se šunkou. Mletý maso mám přes den.[/quote]

Mám to podobné - bud nesnídám nebo mám ve většině případů k snídani vajíčka se zeleninou, ovocem a avokádem. Většinou na slanině. O víkendu ale docela často snídám maso, co jsem upekla přes noc, miluju pečený žebra...k tomu zeleninu. A úplně nejmenší procento mých snídaní je sladkých - nějaká kaše z kokosového mléka nebo lívanečky z vajec a banánu(takže vlastně zase vejce).
PetkaB
Moderator

Příspěvekod josef » ned, 11 led 2015, 17:01

Běžně snídám vejce. Docela mi o vyhovuje.
josef

Předchozí

Zpět na Diskuse ke článkům