FORUM.OSVALECH.CZ

Diskuzní fórum Osvalech.cz

1000 liber.

Dřina a pot den po dni

Moderátoři: Cynik, Lifter675, Reno, melounek

1000 liber.

Příspěvekod Mångabäckarsmå » čtv, 2 úno 2017, 17:02

První meta mé probouzející se ctižádosti. Total, za který by se nemusela stydět ani stoletá obyvatelka sibiřského rurálu. Abych však svoje prvotní snažení neponechal bez výmluv, zmíním zde, že se do hry vracím po souběhu dvou událostí, které vás spolehlivě petrifikují - několik málo piruet s osobním automobilem a sráčchřipka. Z důvodu zachování tréninkové konzistence a vyvarování se neomluvitelných cvičebních odmlk jsem podnikl zcela zásadní krok. Rozeberte jakékoliv hodinky , nasypte je do pytlíku, třeste s ním celý život a nic. Dejte kolečka hodináři a on to zvládne za krátký čas. Správně, našel jsem si kouče. Bohužel až nyní - v závěru 3. týdne hypertrofního bloku - jsem si uvědomil, že bude prozřetelné vést si tréninkový deník online namísto v papírové formě. Hřbitovy jsou plné hrdinů a já nechci ulehnout jako další vedle těch, co se vydají do domu sžíraného plameny, aby zachránili notýsek zachycující jejich progress, avšak sami zde lehnou popelem. Z důvodu shora uvedeného započnu s pravidelným přispíváním úderem soboty, kdy mi začíná úlevový týden ( pro čtenáře na úrovni tzv. deload week).
Naposledy upravil Mångabäckarsmå dne sob, 4 úno 2017, 22:01, celkově upraveno 1
Mångabäckarsmå
 
Příspěvky: 6
Registrován: čtv, 2 úno 2017, 14:45

Re: 1000 liber.

Příspěvekod Reno » pát, 3 úno 2017, 15:18

Takový dar slova se jen tak nevidí. Mrmza má nový nick? :lol:
Reno
Site Admin
 
Příspěvky: 9905
Registrován: čtv, 8 pro 2005, 16:40

Re: 1000 liber.

Příspěvekod Mångabäckarsmå » sob, 4 úno 2017, 23:08

První segment z pětidílného úleváku. Mobilita šla hladce jako hleny do krku, veškeré projevy skupiny nedávných zranění už vzal zub času. Nahodil jsem podpatky a přešel rovnou ke dřepu. Díky mimořádně nízké váze jsem mohl veškerou pozornost - jindy věnovanou výlučně adoraci zrcadlového pojetí sebe sama - přesunout k některým technicky zanedbaným nízko prioritním oblastem, jejichž úpěnlivé volání je obyčejně přehlušeno snahou udržet zdravý kompromis mezi uspokojivým provedením cviku a neposráním se. Podařilo se mi proto vyšperkovat set up vytočením pravého lokte směrem dopředu. Když mi máma ještě jako jinochovi říkala, abych nosil aktovku na obou ramenech, nebyla za tím buzerace - jak jsem se tehdy zarputile domníval - nýbrž prozřetelnost. Moc dobře věděla, že quasimodovské disbalance budou dělat neplechu. Pozoruhodná žena. Po dřepu následovala jeho obludná variace - belt squat. Pak už jen vlašťovky a sedínka. Ještě před odchodem do šatny jsem si uvědomil, že léto, v žargonu fyzicků "jedna velká pózovačka", se nezadržitelně blíží, a že ve třech mikinách tropy neustojím. Dočista jsem zapomněl, jak tahle hra na bicí chutná. V rukách půl pytle brambor, avšak pocit blízký rozpadu osobnosti. Nijak tomu nepomohl ani ten na dvě stopy vzdálený prasohněv, kterému se biceps s tricepsem zdárně slévaly v jednolitý pentaceps. Podhmat, nadhmat, nazdar. Zrovna jsem si stahoval nasrávačky, když se mě jeden ručitel ( rozuměj archetyp člověka vyznávajícího trénink paží čtyřikrát týdně a nošení trik o velikosti XS) s až posměvačným tónem zeptal, zda cvičím lýtka. Na tento dotaz mám defaultní odpověď, a sice, že je cvičím pokaždé, když při ohledání skříňky udělám výpon, abych nahlédl i do vrchního regálu. A že ten výpon mnohdy připomíná tanec en pointe. Příroda se zkrátka rozhodla, že když prší, já budu ten poslední, kdo to zjistí.

Konkrétní rozpis:

Primární cviky:
Dřep - 6 x 3 @ 70 kg ( opakování x počet sérií)
Belt dřep - 6 x 3 @ 25 kg + 10 kg kotouč v rukou

Doplňky:
Stahování kladky - 12 x 2 @ 54 kg
Kroc rows - 10 x 3 @ 28 kg
45°hyperextenze s důrazem na gluteus a hamstringy - 12 x 2 @ trup + 10 kg kotouč
Biceps s EZ osou podhmatem - 10 x 3 @ 25 kg
Biceps s EZ osou nadhmatem - 12 x 3 @ 15 kg
Mångabäckarsmå
 
Příspěvky: 6
Registrován: čtv, 2 úno 2017, 14:45

Re: 1000 liber.

Příspěvekod Mångabäckarsmå » úte, 14 úno 2017, 02:17

Několik posledních dní je má lenost zcela neoblomná. To se mimo jiné projevilo i tak, že log z deloadu prvního tréninkového bloku nikdy nespatřil světlo světa. Nechám to tak, stejně není o co stát. Trénink totiž spíše než demonstraci zbytnělého ega představoval předzápasovou rozcvičku fotbalového týmu juniorek. Navážu tedy začátkem druhého bloku, konkrétně včerejší jednotkou zaměřenou na běháky. Trénink proběhl v Nymburce ve skromné cepsárně nedaleko slovutného skladiště Goodliftu. Výspa opravdového mužství jak jej známe například ze snímků Švéd či Do útoku. Vzduch jako v poklopci už od vchodových dveří, všudypřítomná animozita a blyštivé tricepsy potřené kachním sádlem. Vstup do šatny nebyl ničím překvapivým, ale stejně tak ničím příjemným - vzduch byl natolik prosycen pinďouřinou, že kapitán kefír ( rozuměj preworkout) začal v hloubi útrob zběsile otáčet kormidlem. Jako zkušený polykač šavlí jsem to ustál a odcvičil ten svůj rozpis. Někdy mezi regulérním a pauzovaným dřepem jsem si povšiml jednoho hrdopýška, který zápolil s tahem s pozměněným metabolismem. ( pozn.: jak uvádí Václav Klaus mladší, mrtvola není korektní termín. Lépe je proto nahradit slovo "mrtvola" souslovím "osoba s pozměněným metabolismem). Provedení cviku napovídalo, že se borec nachází v přípravě na Stephen Hawking Classic.
Dnešní trénink byl orientovaný na tlak. Nic zvláštního, tedy pokud se ze sálu za vámi - kde právě probíhá jakási lekce skákání na trampolíně pro ženy a pár růžových pežotů - neline Rihanna, která se mísí s nefalšovaným šlágrem od Avril Lavigne. Takový hudební mix totiž vytváří ekvivalent vřískotu Nazgůlů z Pána prstenů se všemi doprovodnými účinky.

Heavy squat, 12.2.2017
Primární, sekundární, terciální cvik:
High bar dřep - 8RM @ 95 kg, -10 % a 8 x 3 @ 85 kg
High bar dřep s pauzou - 8RM na dřep -15% x 6 x 4 @ 80 kg
Belt dřep ( =/= dřep s opaskem) - 12 x 3 @ 40 kg + 10 kotouč v rukou

Doplňky:
Hyperextenze - 10 x 3 @ vlastní váha ( ruce za hlavou)
Přítahy nohou ve visu s oporou loktů o bradla - 6 x 5

Heavy bench, 13.2.2017
Primární, sekundární, terciální cvik:
Bench press - 8RM @ 75 kg, -10 % a 8 x 3 @ at 67.5 kg ( každé opakování, 8RM sérii nevyjímaje, s cca 1 vteřinovou stopkou)
Close grip bench press - 90% z 8RM pro regulérní bench, tedy 6 x 3 @ 67.5 kg
Incline bench press - 90% z Close gripu, tedy 6 x 3 @ 60 kg

Doplňky:
Rozpažky za účelem urychlení zotavení se ze všeho toho předešlého tlaku - 10 x 3 @ 3 kg
Stahování kladky na triceps 12 x 3 @ 4 cihly ( každá posilovna má ty kladkostroje a závaží jinak poskládané)
Tlak s jednoručkami na ramena ve stoje - 10 x 3 @ 15 kg
Mångabäckarsmå
 
Příspěvky: 6
Registrován: čtv, 2 úno 2017, 14:45

Re: 1000 liber.

Příspěvekod Mångabäckarsmå » stř, 7 čer 2017, 20:34

Člověk nikdy neví, co se na cestě může sběhnout. A co se zdá být zhoubné, náhle se vyjeví v úplně jiném světle. Abych ale vaše hypotékou, manželkou na mateřské či neperspektivními vztahy obtěžkané životy nezatěžoval nad přijatelnou míru, odůvodním svou odmlku - i přesto, že necítím jakýkoliv morální závazek k těm dvěma pravidelným čtenářům, kteří už neví, kam by se kromě důvěrně známých pornowebů a Bejrova kanálu s etudami ze života bezdomovců samou nudou vrtli - zkráceným, přesto však výstižným příběhem.
V průběhu plánované návštěvy u lékaře vzniklo podezření na tříselnou kýlu. Aby se lékařovo podezření ověřilo, byl jsem odeslán na vyšetření ultrazvukem. Ta škeble rybničná, která vyšetření prováděla, s jistotou prodavače bazarových ojetin diagnózu potvrdila. Pomalu ale jistě se ze mě stával kněží mrtvého božstva tklivě lkající nad tím, že svět už nikdy nebude takový, jaký býval, když tu se mi vyčasilo v hlavě a já se v rámci získání second opinion jal vyhledat skutečného odborníka, který dosavadní závěr spolehlivě vyvrátí. Rajbovali kočce vocas. Od specialisty jsem odcházel se spravedlivým rozhořčením a přesvědčením, že ten prvoinstanční houpačkář v bílém plášti patří pod kuratelu. Nicméně po bouři se obyčejně vyjasňuje a člověk nakonec zvykne všemu. Nepopiratelně příznivým následkem této události je to, že jsem odrostl klukovsky naivním létům a ze strany zdravotní pokladny se mi dostalo vyléčení. Byl jsem idealista.
Mezi šokujícím prohrábnutím ohanbí a konečným uhašením mých obav uplynuly dlouhé 3 týdny, kdy jsem se pod tíhou strachu z prohloubení fiktivního neduhu vyhýbal i těm kratochvílím, které muži tak rádi provozují, když jsou sami: štípání dříví. Ať se moje duše po poli honí, ani na moment jsem neztratil zřetel z konečného cíle - splnění logu. Jak jen to bylo možné, vlítnul jsem do posilovny jako mastnej papír do průjezdu a po překonání několika aklimatizačních tréninků získal zpět svou dávno ztracenou, byť neexistující sílu. Od nynějška nadále však bude vše jinak. Změnil jsem se já, mění se tréninková kvalita, změní se mentor.
Níže přikládám recentní dřep: https://www.youtube.com/watch?v=S4f5qo19xkY
Mångabäckarsmå
 
Příspěvky: 6
Registrován: čtv, 2 úno 2017, 14:45

Re: 1000 liber.

Příspěvekod Mångabäckarsmå » úte, 13 čer 2017, 00:19

Jako každý rok v tuto dobu jsem coby sezonní vegan vyrovnaně poobědval čočku s jahodami a vyrazil do cepsárny. Cestou se mi však mimořádně přitížilo. S instinktem pouličního psa před příchodem masivní vlny jsem seznal, že vývoj událostí nabírá strmý pád. Bylo nabíledni, že vzniknuvší nauzea je pouhým ozubeným kolem v soukolí většího mechanismu. Odpověď snad lze najít v tíze slunečního svitu spolu v kombinaci s radikálním detoxem. Čas byl ovšem příliš neúprosný a já jsem ve snaze realizovat nastalou žaludeční revoltu začal zběsile lomcovat zipem od zavazadla. Naštěstí se namísto vysypání kufru dostavilo pouze masivní říhnutí á la šepot vepřů, ekvivalentní vzdání té nejvyšší pocty indické kuchařce. S úlevou faráře po negativním těhotenském testu své třináctileté soupářnice jsem konečně chytl za kliku zdejší posilovny.
Jediná klec byla obléhána trojicí ručitelů, jejichž zdravá životospráva se projevovala štiplavým a vysoce těkavým odérem, se kterým by mohli pískovat fasády. V sevření dysestézie jsem s velkým sebezapřením skrze mobilitu promastil relevantní kloubní aparát a než jsem se přesunul ke dřepu, byli alchymisté pryč. Nechápejte mě špatně, nejsem žádný zlovolník. Mluví ze mne toliko lítost nad těmi, kteří jsou výtvory moderní doby, pro kterou je symptomatické vzývání kultu mládí a krásy. Po dřepu jsem se přesunul do spodního podlaží, kde jsem chtěl svoji rutinu poklidně okysličit pauzovaným benčem. Předivo osudu mne však uvrhlo do nelehké situace; jeden z těch předimenzovaných maníků byl exponován bezvládné ose enormní váhy, která nejevila sebemenší známky pohybu. Beze slova stál jsem tam v tom okamžení, zcela netečný ke zbytku okolního dění. Tehdy jsem si uvědomil, že cena lidského života není větší, než kolik úsilí je třeba na jeho ukončení. Kdo šetří hůl, nenávidí svého syna, kdežto kdo jej miluje, trestá jej včas. Otočil jsem se na podpatku a ponechal tílkaře v přítomnosti jeho utrpení ( nějací dva uvědomělí liberálové nakonec zasáhli, aby napomohli kacíři k vyváznutí z jeho klatby).

Dřep:
2 x 10 x osa
6 x 50
4 x 70
3 x 90
2 x 110
1 x 120
1 x 130
5 x 135 @RPE 7
5 x 140 @RPE 8
5 x 140 @RPE 8.5 - 9

Pause Benč:
2 x 10 x osa
6 x 40
4 x 60
3 x 70
4 x 6 at 72.5 @RPE 6.5 - 7

Pendlay row:
2 x 8 x osa
6 x 40
4 x 60
5 x 5 at 70 @RPE 8

Doplňky:
Zapažování v předklonu 3 x 12 at 7 @RPE 8
Sed-lehy s 5kg kotoučem 2 x 12 @RPE 9

Pro zajímavost, Tom Martin mluví: https://www.youtube.com/watch?v=cIdRETjxL-U
Mångabäckarsmå
 
Příspěvky: 6
Registrován: čtv, 2 úno 2017, 14:45


Zpět na Tréningové logy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron