FORUM.OSVALECH.CZ

Diskuzní fórum Osvalech.cz

Tohle není log :-)

Dřina a pot den po dni

Moderátoři: Cynik, Lifter675, Reno, melounek

Tohle není log :-)

Příspěvekod PetkaB » úte, 9 črc 2013, 07:26

Není to log, protože to asi nebude mít vůbec žádný systém...
Letošní sezona pro mě skončila, na podzim žádný závod v benči nejdu a poprvé se mi letos nepodařilo ani vylepšit, ani vyrovnat loňské maximum. Což je vzhledem věku možná normální, ale ještě se mi nechce se s tím úplně smířit:-) takže od MS masters v Praze jsem cvičila tak nějak chaoticky, před cca měsícem jsem dojela takovou modifikaci Sheika a skončila na celkem lehkých dvojkách s 77,5 kg. A pak jsem si dodrbala rameno, před 14 dny jsem to vylepšila bloknutým obratlem v bederce...prostě invalida :-)

Po zralé úvaze jsem se rozhodla se hýbat tak nějak jinak ( ono to vzhledem k zatím úplně ne dobrým zádům ani jinak nejde) - takže dělám takový různý cviky, který jsou ve fitku označovány za válení se po zemi a protahuju se. A motám bandáže a podávám činku ( ale na 300kg už si beru zodpovědně pásek :-) )...a dál se uvidí.

Takže začínáme:

Tr.č.1( NE 7.7.)
bazen, vířivka, sauna - to mi jde :-)

Tr.č.2 (PO 8.7.)
legpress
(velmi opatrný) dřep s tyčí
břicho
protahování

už jsem si troufla naložit klukům na činku i 20kg kotouč, 25 zatím ještě odolala :-)
PetkaB
Moderator

Re: Tohle není log :-)

Příspěvekod Raptor » úte, 9 črc 2013, 14:57

PetkaB píše:
...ale na 300kg už si beru zodpovědně pásek :-) )...a dál se uvidí.

mám podobný přístup :D
tak uvidíme :)
Raptor

Příspěvekod PetkaB » úte, 9 črc 2013, 17:37

Hledala jsem nějaký "zdravotní tělocvik" a našla jsem tohle : http://www.funkcnitrenink.cz/
Upozorňovala jsem paní majitelku, že jsem pokročilého věku, tlustá a extrémně zkrácená - prý to nevadí, tak uvidíme, ve čtvrtek si to jdu vyzkoušet....(ale jestli mi to nepůjde, tak je to jejich vina :-) )
PetkaB
Moderator

Příspěvekod Cynik » úte, 9 črc 2013, 18:30

Havlík mi řekl, že už je to vmém případě pasé :lol:
Tak GL s paní.
Cynik

Příspěvekod PetkaB » úte, 9 črc 2013, 18:34

Cynik píše:Havlík mi řekl, že už je to vmém případě pasé :lol:
Tak GL s paní.

Díky..no, nemám žádné přehnané ambice. Potřebuju dělat něco jiného než benčovat, pokud se mi přitom podaří trochu opravit záda a rameno, budu naprosto spokojená :-)
PetkaB
Moderator

Příspěvekod PetkaB » stř, 10 črc 2013, 20:30

Tr.č.3 (ST 10.7.)

ráno zubař - nejdůležitější je vzít první prášek proti bolesti včas, aby nezačal působit až s velkou prodlevou poté, co přestane působit injekce( nevyšlo to :twisted: )

20 min orbitrac
spodní kladka 4x8
horní kladka za hlavu 4x8
tlaky s JČ hlavou dolů 4x8
přítahy kladky k bradě 3x10
biceps kladka 3x10
triceps kladka 3x10

protahování plus břicho cca 30 min

všechno na půl plynu, pořád se bojím o záda - takže nejtěžší byl strečink :oops:

Bonusem dnešního tréninku bylo to, že jsem se pokoušela udělat dřep tak, že jsem stála čelem ke zdi, těsně u ní...poté, co se mi všichni šklebili, protože jsem to samozřejmě nedala, to odvážlivci taky zkusili. Dal to jen Zbyněk, syn málem udělal kotoul vzad, neb je sveřepý a neodhadl, kdy to má vzdát (ale pochopil, proč při svém první pokusu o dřep v dresu hodil šipku do stojanů). Když je přestalo bavit vtipně komentovat moje pokusy, šla jsem na to postupně a u žebřin, abych se mohla přidržovat...to docela šlo. Ale u zdi jsem to po mnoha pokusech dala jen na GPC hloubku. Tak třeba příště 8)
PetkaB
Moderator

Příspěvekod PetkaB » čtv, 11 črc 2013, 20:13

Tr.č.4 (CT 11.7.)

poprvé na "zdravotním " tělocviku - ale říkají tomu funkční trénink, takže si to taky tak bud psát (FT)

nejdřív bylo takové válení se přes válec z tvrdé pěny( velikost asi taková, jakou máme ve fitku trubku na podkládání zad při nácviku mostu) - to bylo velmi příjemné, má to sloužit k uvolnění namožených svalů

strečink:
5 cviků ( hamstringy, kvadricepsy, "zkrut" vleže, "preclík", most - most je z kategorie scifi, takže jsem zatím skončila na jakémsi přípravném cviku

mobilita:
zase sestava 5 cviků, opět jsem bojovala s totální zkráceností

no a pak byl blok posilovací - cviky s vlastní vahou, takže peklo :)
prkno 4x nástup
cvik na dno pánevní (takže prkno na zádech :) ) 4x10
tricepsové kliky - jakožto začáteční jsem je šla opřená o nejvyšší bednu, co tam měli, nicméně prý mi to šlo lehce, tudíž příště bude bedna menší - 4x10
přítahy na TRX 3x10 - peklo, ale spíš proto, že prostě neudržím tělo v "prkenné" poloze, než že bych se nemohla přitáhnout

pak rychlej blok, kterýmu říkají kardio - v podstatě jsou to intervaly poskakování atd ve zběsilém tempu, byly 4 nástupy s malinkou pauzou

po té hodině jsem se cítila příjemně unavená, je jasný, že mě zoufale limituje slabý střed těla a zkrácenost a ztuhlost - ale proto tam jsem, abych s tím něco udělala. Na jednu instruktorku nás tam cvičilo 5, ale v posdtatě každá jela podle svýho plánu, podle pokročilosti. Takže jsem si říkala, že není třeba se stresovat, že si připadám velmi neohrabaně, hlavně i proto, že všechny ty holčiny jsou jak dvakrát přeloženej vítr a žádné evidentně nebylo přes 30 :-)
další hodinu absolvuju bohužel až za týden, ale pak už pravidelně 2x týdně, tak uvidíme..
PetkaB
Moderator

Příspěvekod DrLift » pát, 12 črc 2013, 06:20

PetkaB píše:Potřebuju dělat něco jiného než benčovat, pokud se mi přitom podaří trochu opravit záda a rameno, budu naprosto spokojená :-)

To je jen mylna predstava. V tvem veku naopak NESMIS delat nic jineho nez zvedat cinky. Cokoliv jineho hrozi zdravotni ujmou :)
DrLift
Guru

Příspěvekod PetkaB » pát, 12 črc 2013, 07:44

DrLift píše:
To je jen mylna predstava. V tvem veku naopak NESMIS delat nic jineho nez zvedat cinky. Cokoliv jineho hrozi zdravotni ujmou :)

toho rizika jsem si plně vědoma 8) ovšem pokud týden tahám nohu za sebou, nejsem schopná se předklonit ani k umyvadlu při čištění zubů z důvodu vyhozeného bederního obratle a rameno taky nemám zrovna úplně v pohodě, opravdu moc prostoru pro činky není....nějak se to prostě opravit musí :evil:
PetkaB
Moderator

Příspěvekod PetkaB » pát, 12 črc 2013, 21:12

Tr.č.5 (PA 12.7.)

Po včerejšku jsem byla docela ztuhlá, takže dneska opravdu jen piditrénink

20 min orbitrac
strečink
břicho - zkracovačky, prkno, podsazování pánve
strečink č.2

Pak už jen motání bandáží a podávání činky na střídačku na dvou benčových stanovištích 8) ..vlastně jsem si dala dvakrát i dotah s 290 (ale asi jen 20 cm dráhy :D )
PetkaB
Moderator

Příspěvekod PetkaB » sob, 13 črc 2013, 12:29

Tr.č.6 (SO 13.7.)

10 min stepper
31 min chůze na pásu do kopce - 3km

strečink

pořád nemám tu bederku úplně OK, ohýbat se musím opatrně..

vířivka
pára (v sauně bylo přelidněno a jelikož ty hromadné akce nemusím, zkusila jsem po dlouhé době páru a nebylo to špatný, v odpočívárně jsem klasicky vytuhla, probudil mě příchod velmi hlučné rodinky)
PetkaB
Moderator

Příspěvekod PetkaB » ned, 14 črc 2013, 11:17

Dneska jsem se rozhodla necvičit ( kromě nějakého protahování doma). Uvidíme, jestli to do večera nepřehodnotím. Nicméně musím konstatovat, že moje bederka nejvíc bolí, když vstanu z postele...první kroky vypadají, že upadnu, ale pak se to jakž takž rozhýbe..
A shýbání se k pračce a myčce nebo věšení prádla taky nejsou úplně pohodové pohyby :-) Na vysávání koberce si opravdu netroufám...
PetkaB
Moderator

Příspěvekod PetkaB » pon, 15 črc 2013, 09:36

Ráno jsem se po dlouhé době vzbudila bez pocitu, že mě celou noc někdo tloukl basebalovou pálkou přes záda - tedy normálně jsem se postavila, došla do kuchyně bez toho, aniž bych se přidržovala zdi a vyčistila si zuby bez toho, aniž bych se v předklonu musela opírat o umyvadlo ..hned je ten svět veselejší :-)

(možná zkusím dneska lehce zabenčovat :-) )
PetkaB
Moderator

Příspěvekod PetkaB » pon, 15 črc 2013, 20:27

Tr.č.7 (PO 15.7.)

15 min orbitrac
horní kladka za hlavu 4x8op
spodní kladka 4x8
benč - jen lehounce, trojky se 60, abych se moc nedřela a nemusela být dlouho prohnutá

a pak moje obvyklé blbnutí - core a strečink ( docela dlouho, cca 30 min)

uvidíme, co řeknou záda zítra...

no a potom už jen buzerace ve stylu "pokládej tu činku níž".."levou jsi to dotlačoval"...to mi šlo nejlíp :-)
synek dneska nebyl a skoro už jsem zapomněla, jak je složitý najít v plné posilovně někoho, kdo by Zbyňkovi podržel prkno na hrudníku tak, že pod ním nenechá prsty nebo ho naopak nedrží tak, že se Zbyněk trefí činkou úplně na kraj :-)
PetkaB
Moderator

Příspěvekod PetkaB » úte, 16 črc 2013, 16:01

Ráno rychlochůze venku cca 5km

Odpoledne jsem musela pracovně na Eagle Fintness, tak jsem se tam rovnou trochu pohnula.
Tr.č.8 (PO 16.7.)

předkopávání 4x10
zakopávání 4x10
dřep s tyčí 4x8
horní kladka za hlavu 5x10
výrazový tlak vestoje před hlavou 4x8 ( tyč)

20 min orbitrac
core a strečink (mají tam můj oblíbený válec z tvrdé pěny, tak jsem se po něm na závěr poválela :-) )
PetkaB
Moderator

Další

Zpět na Tréningové logy