FORUM.OSVALECH.CZ

Diskuzní fórum Osvalech.cz

HST 2x týdně

Dřina a pot den po dni

Moderátoři: Cynik, Lifter675, Reno, melounek

HST 2x týdně

Příspěvekod melounek » stř, 20 čer 2012, 09:08

Tento log bude o jednom promarněném talentu, o očekávání a o zklamání. O bolesti, odříkání a disciplíně až neuvěřitelné. O příkladné životosprávě, suplementaci a hambáčích. O sisyfovské práci.

Do posilovny se dostanu víceméně (spíše méně) 2x týdně, později večer, což není ideální. Přemítal jsem jaký trénink nahodit, protože mne nesmyslné split cvičení nebaví. Jediné, co mně přišlo použitelné, bylo HST, s ohledem na to, že procvičení všech 3 základních cviků 2x týdně přijde nejvýhodnější. Věřím frekvenci. Dále jsem se rozhodl, že HST budu točit neustále dokola, vždycky přidám na startovací váze a neustále se tak budu zlepšovat. Nyní jsem započal 3. kolo, ani jedno z předešlých jsem úspěšně nedokončil.

Pojedu vždy 2 série, počet opakovaní budu měnit po 3 týdnech (10,6,3). Váhy budu zvedat o 5kg na dřepu a mrtvole, o 2,5kg na benči. Začnu bez vybavení, až to nepůjde přihodím pásek, až to nepůjde přihodím bandáže, až to nepůjde, kolo uzavřu a začnu znovu. Suplementace je Oat Snack ráno a micelární kasein na noc a hambáče. Až půjde do tuhého, bude se zvedat počet hambáčů. Závazek je odcvičit trénink do 120 minut, i když vím, že je to nereálné.

Včera proběhlo:

dřepy - 120 2x10
benč - 108 2x10
mrtvola trapbar - 140 2x10
břicho, rehab

U dřepu po první sérii jsem přemýšlel o pásku, benče jsem dal taktak, start jak má být. Hned jsem proto po tréninku zařadil 2 hambáče. Mezi první a druhou sérií benče jsem seděl na lavičce a přemítal, zda druhou sérii splním nebo ne. Po zhruba 5 minutách koukání do rohu místnosti jsem si všiml opřeného trapbaru od rena a napadlo mě ho poprvé v životě prubnout. Bylo to gut, oproti klasice mi přišlo, že mi více zabírají nohy. Celkově mi to přišlo lehké, takže tohle kolo HST pojedu mrtvolu s trapbar. Uvítám Vaše zkušenosti, přišlo vám to taky lehčí, co carryover atd.
Slova tohoto světa jsou příliš těžká pro ptáka, jenž nad oblaka vzlétá....
melounek
Guru

Re: HST 2x týdně

Příspěvekod EdCoan » stř, 20 čer 2012, 09:43

No konecne :!: Su zvedavej jak ti to pujde, tvuj pristup (hambace) ale nepripousti nic jinyho nez uspech
Resety a hykani provadim kazdej patek
EdCoan

Příspěvekod Raptor » stř, 20 čer 2012, 20:01

No paráda, melounek je zpět a zvýšil frekvenci tréninků na dvojnásobek!

budu sledovat :wink:
Raptor

Příspěvekod Reno » čtv, 21 čer 2012, 12:42

Na www.exrx.net uvádějí jako hlavní zúčastněný sval při trap bar DL gluteus maximus.
Od té doby co jsem si to přečetl už jsem ho nejel :lol:
Reno
Site Admin

Příspěvekod Lifter675 » čtv, 21 čer 2012, 15:12

no jistě že to jde víc do dolních končetin než do vzpřimovačů... V tom případě nevím jestli to je pro melounka správná volba, jeho DISproporce se tím ještě prohloubí.
ten, kdo vymyslel práci, měl ji také naučit onanovat, aby se dovedla udělat sama
Lifter675
Site Admin

Příspěvekod josef » pát, 22 čer 2012, 06:53

melounek píše:Tento log bude o jednom promarněném talentu, o očekávání a o zklamání. O bolesti, odříkání a disciplíně až neuvěřitelné. O příkladné životosprávě, suplementaci a hambáčích. O sisyfovské práci.

Vykašli se na cvičení a dej se na bajky, máš talent :D

Jinak samozřejmě držím place, aby ti vydržela vůle porazit všechny nepříznivé jevy a aby jsi vytřel zrak všem pochybovačným bestiím :D

PS:jestli z trapbaru roste prdel, tak už vím kde je chyba :!: Cítím ho dost do nohou, je to ale celkem dobrá průprava na farmer´s walk a podobný disciplíny.

EDIT: nechtěl bys nám sdělit svoji aktuální váhu, ať si uděláme komplexní představu o tvé kondici
Mistr sebedestrukce
josef

Příspěvekod melounek » pát, 22 čer 2012, 11:18

josef píše:
EDIT: nechtěl bys nám sdělit svoji aktuální váhu, ať si uděláme komplexní představu o tvé kondici

Váha se dlouhodobě ustálila na 110kg a kondice tomu tak asi odpovídá :lol:
melounek
Guru

Příspěvekod raziel » pát, 22 čer 2012, 13:54

Ale picuje ti to porad stejne.
Jednou takhle u ortopeda "roztahnete nohy, ted vas pane opicham"
raziel

Příspěvekod melounek » pát, 22 čer 2012, 14:37

Tohle je log o mých pocitech. Ty svoje si piš do svého deníčku.
melounek
Guru

Příspěvekod melounek » pát, 22 čer 2012, 22:22

Benč 110 2x10
dřepy - 125 2x10
mrtvola (rovná tyč) 2x10 145
břicho, ruce, obé trochu

Dnes vše ok. V šatně jsem potkal Velkýho Jardu, takže jsem ho využil na benč (posunul kvůli mně večeři o půl hodiny!) a bylo to lehoučký. Dřepy zase ovlivnila výměna trička - vzal jsem si mikinu po tchýni (adidas - tři pruhy), který jsem před deseti lety ustříh rukávy a činka na zádech seděla jako ulitá. Mrtvolu jsem jel klasik, měl bych napsat, že kvůli kontrole síly, ale bylo to kvůli tomu, že trapbar je v patře, kde není televize a já sledoval fotbal.
melounek
Guru

Příspěvekod PetkaB » sob, 23 čer 2012, 11:26

Inspirující log...myslím, že jsi zaplnil díru na trhu tréninkových logů, něco takového tu chybělo:-)
Držím palce!
PetkaB
Moderator

Příspěvekod bikon » sob, 23 čer 2012, 11:48

melounek píše:V šatně jsem potkal Velkýho Jardu, takže jsem ho využil na benč (posunul kvůli mně večeři o půl hodiny!) a bylo to lehoučký.

Je treba ale zminit, ze se nejspis jednalo o Jardovu druhou veceri, takze netreba si proto delat vycitky :)

melounek píše:Dřepy zase ovlivnila výměna trička - vzal jsem si mikinu po tchýni (adidas - tři pruhy), který jsem před deseti lety ustříh rukávy a činka na zádech seděla jako ulitá.

Musis Eve rict, aby ti koupila novy tricko. Jedno petilety je na pravidelny cviceni proste malo. Mysli na svoji dobrou povest
bikon

Příspěvekod melounek » stř, 27 čer 2012, 07:49

Benč - 113 2x10
dřepy - 130 2x10
tahy 150 2x10

Až na benče to bylo ok. Jinak jesm se ráno po delší době zvážil - 108kg. Takže o 2kg méně, než jsem myslel, což dává předváděným výkonům úplně jiný rozměr.
melounek
Guru

Příspěvekod bikon » stř, 27 čer 2012, 08:47

No vyborne, 105-ka klepe na dvere. Vedle Masky budes nova ozdoba teto kategorie ;)
bikon

Příspěvekod melounek » sob, 30 čer 2012, 14:07

benč - 115 2x10
dřep - 135 2x10
mrtvola - 160 2x10
ruce drobet

Chtěl jsem napsat milion sérií na břicho, ale nebyla ani jedna, takže by to nedávalo smysl. U mrtvoly jsem od posledku omylem přihodil místo bůra 10kg, takže příští trénink nechávám. Jinak mi to dnes ráno nedalo a stoupl si na váhu - 110 8) .
melounek
Guru

Další

Zpět na Tréningové logy