FORUM.OSVALECH.CZ

Diskuzní fórum Osvalech.cz

Back in business

Dřina a pot den po dni

Moderátoři: Cynik, Lifter675, Reno, melounek

Re: Back in business

Příspěvekod Raptor » pon, 8 srp 2011, 20:21

razi je přesvědčenej že dá 350 v 66kg. Nikdo mu neřek že to Olech dával ve dresu...
Raptor

Příspěvekod Raptor » úte, 9 srp 2011, 06:59

Myslím, že tohle jsem ti říkal, akorát česky teda

IMO, your back is weak link. You never got into a good position from the beginning. Get chest out and up. Looks like you relying completely on quad strength. work upper, lower back. also hips hams and abs. Watch Ed Coan videos. Especially the one where talks about walk out. If I had a link i'd share.
Raptor

Příspěvekod EdCoan » úte, 9 srp 2011, 07:09

No ta startovni pozice me taky hned trkla do oci, ten predklon je dost velkej uz tam. Neni na to nejaky pravidlo? Nemuze kvuli tomu prskat rozhodci ze neni v vzprimene pozici?
Resety a hykani provadim kazdej patek
EdCoan

Příspěvekod melounek » úte, 9 srp 2011, 07:44

Raptor píše:Myslím, že tohle jsem ti říkal, akorát česky teda

IMO, your back is weak link. You never got into a good position from the beginning. Get chest out and up. Looks like you relying completely on quad strength. work upper, lower back. also hips hams and abs. Watch Ed Coan videos. Especially the one where talks about walk out. If I had a link i'd share.

A není to spíš naopak - že má raziel silnější záda, a proto se předklání?
Slova tohoto světa jsou příliš těžká pro ptáka, jenž nad oblaka vzlétá....
melounek
Guru

Příspěvekod Raptor » úte, 9 srp 2011, 10:24

melounek píše:
Raptor píše:Myslím, že tohle jsem ti říkal, akorát česky teda

A není to spíš naopak - že má raziel silnější záda, a proto se předklání?

Spodní záda má asi silné. Podle mě přenáší možná i podvědomě maximum zátěže na kvadriceps (úzký postoj) a spodní záda (předklon) a snaží se zkrátit dráhu činky předklonem. Chybí mu síla zadních stehen a zadku a zbytku zad podél páteře. Větší váha ho nahrbí uprostřed zad. Podle mě potřebuje pohnout ze zadníma stehnama, zadkem a vzpřimovačema až nahoru, pak bude schopný jít do dřepu kolměji a dokonce i ve dresu...
Raptor

Příspěvekod PetkaB » úte, 9 srp 2011, 10:40

EdCoan píše:No ta startovni pozice me taky hned trkla do oci, ten predklon je dost velkej uz tam. Neni na to nejaky pravidlo? Nemuze kvuli tomu prskat rozhodci ze neni v vzprimene pozici?

Může, tuším, že Tomáš Šárik s tím měl na mezinárodních závodech problém...
Každý máme něco.Třeba někdo má..ve všem jasno.
PetkaB
Moderator

Příspěvekod raziel » úte, 9 srp 2011, 11:15

Hmm, tak ja nevim. Vcera jsem se snazil neco nacist(z velmi omezenych rozumnych zdroju) a z toho, co jsem nacetl je muj postoj, sirka a predklon uz dan jen tim, ze mam delsi nohy a kratsi trup.(jak uz jednou rikal raptor) Tohle neni to hlavni. Hlavni je to, ze mam slabe kvadricepsy a zada nevyuzivam pouze ke stabilizaci a rovnemu trupu, ale taky k podpore drepu primo.

Závodníci se slabšími extenzory stehna a silnějšími vzpřimovači trupu provádějí při průchodu kritickým bodem mírný předklon trupu, čímž dosáhnou nadzvednutí pánve se současným napnutím dolních končetin v kolenou bez požadavku na práci čtyřhlavého svalu stehenního. Veškerá další činnost spočívá na svalstvu zad, které je vystaveno zvýšenému riziku zranění.

Vzhledem k mrtvolam se mi nikdy nezdalo, ze mam slabsi zada. Co se tyce zad podel patere, tam citim bolest a tazeni uz i pri drepu s osou na zadech, kdyz se snazim byt narovnanej.

Ja si z toho udelal zaver ten, ze do dalsiho cviceni, do ktereho se pustim v rijnu, zaradim celni drepy, dosedy necham(mozna je dam uplne pod paralel), rozsirim postoj o trochu sirsi nez je sirka ramen a zamerim se na stred zad.
Jednou takhle u ortopeda "roztahnete nohy, ted vas pane opicham"
raziel

Příspěvekod EdCoan » úte, 9 srp 2011, 11:27

Urcite pridej hamsy a prdel jak radi Raptor, to na drepy pomuze vzdycky...nejlip GHR, i to debilni zakopavani ma smysl
Resety a hykani provadim kazdej patek
EdCoan

Příspěvekod Raptor » úte, 9 srp 2011, 11:48

raziel píše:Hmm, tak ja nevim. Vcera jsem se snazil neco nacist(z velmi omezenych rozumnych zdroju) a z toho, co jsem nacetl je muj postoj, sirka a predklon uz dan jen tim, ze mam delsi nohy a kratsi trup.(jak uz jednou rikal raptor) Tohle neni to hlavni. Hlavni je to, ze mam slabe kvadricepsy a zada nevyuzivam pouze ke stabilizaci a rovnemu trupu, ale taky k podpore drepu primo.

Závodníci se slabšími extenzory stehna a silnějšími vzpřimovači trupu provádějí při průchodu kritickým bodem mírný předklon trupu, čímž dosáhnou nadzvednutí pánve se současným napnutím dolních končetin v kolenou bez požadavku na práci čtyřhlavého svalu stehenního. Veškerá další činnost spočívá na svalstvu zad, které je vystaveno zvýšenému riziku zranění.

Vzhledem k mrtvolam se mi nikdy nezdalo, ze mam slabsi zada. Co se tyce zad podel patere, tam citim bolest a tazeni uz i pri drepu s osou na zadech, kdyz se snazim byt narovnanej.

Ja si z toho udelal zaver ten, ze do dalsiho cviceni, do ktereho se pustim v rijnu, zaradim celni drepy, dosedy necham(mozna je dam uplne pod paralel), rozsirim postoj o trochu sirsi nez je sirka ramen a zamerim se na stred zad.

pobavil mě ten mírný předklon trupu :D ramena na kolena je taky mírný předklon?

Kvadricepsy máš slabé relativně. Spoléháš hlavně na ně a při vstyku samozřejmě nezvládnou tolik kolik by zvládly s rozumnou pomocí předtím poklesem roztažených hamsů a přitahovačů stehen. Proto jdeš do předklonu, abys jim odlehčil a dal pár centimetrů nahoru prdelí bez "zvedání" činky. Pak to samozřejmě musí vyrovnat tah zad. Vlastně jedeš i ve dřepu mrtvý tah. Nejede mi tady video, ale naživo jsem měl myslím dojem, že i mrtvoly děláš něco podobného (zadek jde první). Tak jak jsem ti říkal už prvně, přidej tu zadní stranu, širší postoj, vzpřímenější trup a dres a do půl roku jsi nad 300 jak malina.
Ty chceš teď hlavně posílit kvadricepsy = ještě zvýšit rozdíl mezi předkem stehen a zadkem stehen. To bych nedělal. Hamsy teď musí jít nahoru první!
Raptor

Příspěvekod raziel » úte, 9 srp 2011, 11:57

No, tak mi porad nakej tutovej cvik na hamsy. :) Nemyslim GHR, u kterych udelalm ctvrtopakovani nebo zakopavani. Je vubec neco, co dokaze vyladit a napodobit presne tuhle fazi, ve ktere mam u drepu problem?
A ano, u mrtvol mi jde zadek prvni.
raziel

Příspěvekod Raptor » úte, 9 srp 2011, 12:14

raziel píše:No, tak mi porad nakej tutovej cvik na hamsy. :) Nemyslim GHR, u kterych udelalm ctvrtopakovani nebo zakopavani. Je vubec neco, co dokaze vyladit a napodobit presne tuhle fazi, ve ktere mam u drepu problem?
A ano, u mrtvol mi jde zadek prvni.

Tak jsem rád, že jsme už na stejné vlně, co se týče příčiny a vize nápravy. Tak teď ještě kousíček popostrčit ve způsobu.

GHR - ze začátku se klidně mírně odraz, ale je důležité abys vědomě vykonával ten tah zadníma stehnama. Prostě se bez toho neobejdeš. Časem to zlepšuj.

Zakopávání - soustřeď se na tah zadníma stehnama a propnutí dole. Nezvedej pánev z podložky.
Dřep na box na paralel velmi široce. Před vstykem zatni napřed zadek a hamsy. Vstávat musíš "nůžkama" = přitáhnutím bočními a zadními svaly. Pokud první napneš kvadriceps, děláš to blbě. Kolena do stran, špičky mírně do stran. Sedej až nechutně dozadu - spíš takovou kolébku. Použij polodres. Jeď max 70-80% maxima pro dřep a nízký počet opakování (2) s vysokým počtem sérií. Počítá se jenom každé první opakování v sérii. Pokud pojedeš pod paralel, nechutně si natáhneš hamsy.
Mrtvola s napnutýma nohama - provedení asi znáš
Sumo mrtvola z deficitu - špičky hodně do stran, vstyk podobně jako u dřepu na box
Na záda - zercher dřep, GM ze dřepu, GM ze spodní pozice na stojanu
Na hamsy-prdel - reverzní hyper

PS: U TĚCH GHR SI NAJDI ORIGOŠ VIDEO OD SIMONSE. VE SKUTEČNOSTI TO DĚLAJÍ KOLÉBKOU NA STEHNECH! AKORÁT JSEM NEPŘIŠEL NA TO, JAK TO UDĚLAT V NORMÁLNÍ POSILOVNĚ BEZ ORIGINÁL STOJANU... JE TO PODLE MĚ LEHČÍ A ÚČINNĚJŠÍ
Raptor

Příspěvekod raziel » úte, 9 srp 2011, 12:30

Ok, z tve nabidky si beru GHR/mrtvolu s napnutejma, zakopy, dosedy a GM. Dale rozsiruji postoj a uzaviram tema naprava. :)
raziel

Příspěvekod Raptor » úte, 9 srp 2011, 12:42

raziel píše:Ok, z tve nabidky si beru GHR/mrtvolu s napnutejma, zakopy, dosedy a GM. Dale rozsiruji postoj a uzaviram tema naprava. :)

:shock: Dneska máš čoveče nějak novinkám otevřenou mysl - tzv. "vesmírné okno". Že ty sis zapomněl vzít prášky!
Raptor

Příspěvekod raziel » úte, 9 srp 2011, 12:51

A hrube schema bude vypadat nasledovne
PO - DREP + DOSEDY(bez polodresu) + GHR
ST - MRTVOLA + GM + PREMISTENI
PA - CELNI DREP + MRTVOLA S NATAZENEJMA + ZAKOPAVANI
Jak jsem se rozhod, tak uz to tezce zmenim. Jeste mi do toho pridou bence a jiny doplnky.

Ve stredu jeste otestuju mrtvolu, v patek celni drep a uzaviram log do zacatku rijna.
raziel

Příspěvekod melounek » úte, 9 srp 2011, 13:06

Raptor píše:
raziel píše:Ok, z tve nabidky si beru GHR/mrtvolu s napnutejma, zakopy, dosedy a GM. Dale rozsiruji postoj a uzaviram tema naprava. :)

:shock: Dneska máš čoveče nějak novinkám otevřenou mysl - tzv. "vesmírné okno". Že ty sis zapomněl vzít prášky!

Spíš ty rady ještě neprubnul v praxi. Rozšíření zažitého postoje, změna těžiště, nové cviky se serioznější vahou...to vše jsou činitelé, které raziela psychicky rozhodí a začne zase brečet a hledat novou federaci. V noci nikým nekontrolován pak bude zoufale projíždět histube s cílem nalézt velkej dřep různě pokřivenejch tělesnejch rarit, aby měl důkaz, že i bez větších změn může dřepat velká čísla - jen se víc zakřivit!
Slova tohoto světa jsou příliš těžká pro ptáka, jenž nad oblaka vzlétá....
melounek
Guru

PředchozíDalší

Zpět na Tréningové logy