FORUM.OSVALECH.CZ

Diskuzní fórum Osvalech.cz

100m

Dřina a pot den po dni

Moderátoři: Cynik, Lifter675, Reno, melounek

Příspěvekod jantar » sob, 7 úno 2009, 12:28

ygg píše:
jantar píše:.. při běhu mně teď limituje zánět okostic, musel sem vypustit sprinty, i starty byly bída. Koupím na mazání Voltaren proti zánětu, možná malý balení wobenzymu. A budu každej den protahovat lýtka. Napadá někoho, jak by se to dalo vyřešit co nejrychleji?

Jak jsi k tomu proboha přišel :shock: . A zkus obklady.....jednak po tréninku chvíli ledovat, jednak bych hlavně navečer, kdy je klid, dal studený obklad zapařit pod nějaký hodně silný froté ručník/osušku. Pokud chceš být hodně svědomitý, napatlej si to pořádně Heparoidem a zabal do igelitové folie, pak ten obklad. Ten Heparoid tam klidně nech přes noc. Je to primitivní, ale dost to funguje. Malý balená wobenzynu ti bude na hovno....buď to žer po kvantech a nějakou dobu, nebo se na to vykašli.

Není zlý si lehce zaplavat, pokud máte u bazénu nějaké ty rádoby vířivky, taky dobrý.

No nakonec to nebude tak zlý, byl sem s tím u kamarádky fyzioterapeutky a jsou to jen namožený holenní úpony, dal sem tomu tento týden klid a na noc vždy priessnitzův obklad, teď to jdu zkusit rozběhat do lesa na měkej povrch.. snad bude vše ok příští týden.
jantar

Příspěvekod jantar » sob, 7 úno 2009, 12:55

úterý 3.2.
atletika

čtvrtek 5.2.
činky
dřep 2x6x110, 2x4x120, 2x2x130
mrtvý tah 4x5x120 (15 cm box pod nohama)
břicho

pátek 6.1.
atletika
jantar

Příspěvekod jantar » sob, 7 úno 2009, 16:27

sobota 7.1.
běh 1,5 km
sprinty do kopce 6x30m

..běh hlavně rehabilitačně, potom nějaký sprinty, všude voda a bláto, ale aspoň byl měkkej povrch:)
jantar

Příspěvekod jantar » ned, 8 úno 2009, 20:44

neděle 8.2.

tlaky ramena v sedě jč - 5x5x25
trh - 4x4x40
dřep do výponu dynamicky 5x5x100
podřepy s dosedem na lavičku 5x120, 4x130, 3x140, 2x150
výpady 3x12x90
lýtka výpony - 3x20x90
jantar

Příspěvekod jantar » úte, 10 úno 2009, 21:01

pondělí 9.2.

upper body fitness
bench 2x6x80, 2x4x85, 2x2x90, 1x100
jednoručky na šikmé 4x6x30
shyby 5x5
přítahy 4x8x60
ruce superserie bic x tric
jantar

Příspěvekod jantar » čtv, 12 úno 2009, 22:50

Momentálně tréninková pauza. Do mé sbírky kuriózních úrazů se přidala v úterý večer prasklá žilka v lokti, následek otok loktu velikosti mandarinky, ledování moc nepomáhalo, splasklo to nějak přes noc. Teď mám přes půl ruky modráka a nevstřebanou sraženinu.. no nádhera :) . Cvičit s tím nejde. Takže teď nějaká rehabilitace jak s nohama tak s loktem, ultrazvuk, zítra du na masáž a tak :). Do příštího pátku to budu nějak šudlat v rámci možností, pak týden na horách.. a pak se uvidí. Sere mě že mi zrovna teď začal šlapat kreatin, kterej beru po dlouhé době, takže jsem z toho chtěl vytěžit max.. no nic.
jantar

Příspěvekod melounek » pát, 13 úno 2009, 08:40

jantar píše:Momentálně tréninková pauza. Do mé sbírky kuriózních úrazů se přidala v úterý večer prasklá žilka v lokti, následek otok loktu velikosti mandarinky, ledování moc nepomáhalo, splasklo to nějak přes noc. Teď mám přes půl ruky modráka a nevstřebanou sraženinu.. no nádhera :) . Cvičit s tím nejde. Takže teď nějaká rehabilitace jak s nohama tak s loktem, ultrazvuk, zítra du na masáž a tak :). Do příštího pátku to budu nějak šudlat v rámci možností, pak týden na horách.. a pak se uvidí. Sere mě že mi zrovna teď začal šlapat kreatin, kterej beru po dlouhé době, takže jsem z toho chtěl vytěžit max.. no nic.

:shock: Jak si to dokázal?
Slova tohoto světa jsou příliš těžká pro ptáka, jenž nad oblaka vzlétá....
melounek
Guru

Příspěvekod jantar » pát, 13 úno 2009, 11:25

Melounek > to je i pro mně záhada :) . sedím u počítače, lehce sem se bouchnul loktem o hranu stolu, prostě tak, že bys tomu nevěnoval pozornost. No a za deset minut mám takovej divnej pocit v lokti, kouknu a loket dvojnásobnej. Jestli najdu kabel od telefonu tak uploadnu fotku :) .
jantar

Příspěvekod koroze » pát, 13 úno 2009, 12:31

jantar píše:Melounek > to je i pro mně záhada :) . sedím u počítače, lehce sem se bouchnul loktem o hranu stolu, prostě tak, že bys tomu nevěnoval pozornost. No a za deset minut mám takovej divnej pocit v lokti, kouknu a loket dvojnásobnej. Jestli najdu kabel od telefonu tak uploadnu fotku :) .

Brácho, to nic neni... Ze zápasů to mam každou chilku, když dostanu helmou do lokte. Stačí to stáhnout a trochu ledovat. Večer bych s tim šel klidně normálně cvičit, ale je to tvoje zdraví.

K tomu "zánětu okostic": Je docela normální, že z chromického přetížení ten zánět můžeš vyrobit.. Chce to hodně strečovat, plavat, klidně i mazat nějakou mastičkou všelečivkou. Pokud to bude dál bolet, tak ať tě vezme kámoška do práce a párkrát ti to "obzučí" ultrazvukem.

Good luck
Play hard, life is short!
koroze

Příspěvekod jantar » pát, 13 úno 2009, 18:41

koroze píše:
Brácho, to nic neni... Ze zápasů to mam každou chilku, když dostanu helmou do lokte. Stačí to stáhnout a trochu ledovat. Večer bych s tim šel klidně normálně cvičit, ale je to tvoje zdraví.

K tomu "zánětu okostic": Je docela normální, že z chromického přetížení ten zánět můžeš vyrobit.. Chce to hodně strečovat, plavat, klidně i mazat nějakou mastičkou všelečivkou. Pokud to bude dál bolet, tak ať tě vezme kámoška do práce a párkrát ti to "obzučí" ultrazvukem.

Good luck

díkec za podporu , s cvičením čekám jen až se vstřebá ta sraženina, zítra už bude okej snad.. ultrazvuk probíhá na rehabilaitaci kam teď chodím furt :) včera na lýtka i loket pomohl myslím. Jojo jinak ten strečink bude můj kámen úrazu, nejspíš mě díky mojí (ne)protaženosti bolí i ty holenní úpony.. ale už na tom pracuju.
jantar

Re: 100m

Příspěvekod Dante) » úte, 13 srp 2013, 22:23

ahoj,
tvuj članek je zajimavý, a jsem tu poprve), jestli chceš mužem si vyměnit zkušenosti ) má slabost pro běh 100 metru)cvičení v tělocvičně neni špatné ale tuto metodu neprovádím-hlavně,že by to bylo na úkor času věnovaného běhu,tak upřednostnuji posilovaci cviky z ery kung-fu,jenž docílím vybušnost,sílu)co potřebuji k běhu. Současně -mam potiže s nohama,možná je to tím,že nohy nejsou zvyklé na atletický povrch běhat-bolest kosti, to tak,že sotva chodim(nemyslim lýtka kosti-to bolí klasicky)ale z boku,celková noha.Mám menši nevýhodu-mám velkou vybušnost nohou,což muže byt i tímto způsobené potíže nohou) nevím,jaké maš zkušenosti zda-li to přejde). Já mám vyzkoušené běhat pahrbek-beh do kopce 100 metru,sklon 70%, je to náročné-poprve to sotva 1x vyběhl,pak 10x až 30x)potom je běh na rovině jako po másle. Lada
Dante)

Předchozí

Zpět na Tréningové logy