FORUM.OSVALECH.CZ

Diskuzní fórum Osvalech.cz

NFL-pokus o 1. log

Dřina a pot den po dni

Moderátoři: Cynik, Lifter675, Reno, melounek

NFL-pokus o 1. log

Příspěvekod koroze » čtv, 21 srp 2008, 10:54

Ahoj, hodně dlouho jsem zvažoval jestli si vést veřejný log a jestli jo, tak na jakém fóru.. Jsem dolouholetým členem RW a Biomagu. Občas zabrousím i sem, ale jsem spíše čtenářem,než aktivním přispěvovatelem. Rozhodl jsem se proto toto forum, neb mi příjde nejméně komerční a v rubrikách o cvičení že je nejméně balastu..

Něco o mě:
Je mi 24, jsem z Prahy a cvičim cca 4-5 let. 207 cm/140+ Kg (samej tuk). Hraju americkej fotbal a ten je pro mne prioritou. Díky tomu, že mne rodiči vybavili řekněme nestandardnim tělem a díky tréninku (s kterym teoreticky vypomáhl i třebas Saty), jsem se dostal s fotbalem i zahranice České zemičky. Jelikož se sportovní zenit blíží, rozhodl jsem se, že se pokusím maximálně připravit na případné testování do profi ligy, které proběhne cca v lednu. Už jsem se ho zůčasnil 2x a tuhle sezonu (pokud si mne tedy pozvou) už asi půjde o poslední nabídku. Každým rokem se zlešuji, ale zatim to bylo stále málo. Letos jsem se dostal do top 60 neamerickejch americkejch fotbalistů světa. Chci víc. Chci se dostat do horní patnáctky, což je cesta do ameriky.

Samotné testování: Skládá se ze 4. částí. s prvními třemi mi můžete pomoci, poslední jsou poziční drilly, které jsou dost specifické.
1. Benč s 225 librami (102 Kg). Jednoduché, průkazné. Tady bych snad jen zmínil, že mi jde spíš maximálka (pro 1 op.) a na silovou vytrvalost jsem dost mizernej. (muj max . bez lepšího treninku je 19 reps.)
2. Vertikální výskok, skok snožno z místa, flexibilita: První dvě zmíněné položky jsou jasné (obě jsem loni vyhrál), poslední se provádí v sedě, natažené nohy (u sebe); chodidla se zarazí o zarářku a ruce se snažíte dát co nejníže pod úroveň chodidel.
3. Běhání. rovný běh na 40 yardů a dva šaflové běhy. vše viz odkaz http://www.nfl.com/combine/story?id=090 ... nfirm=true

-Toto mne snad čeká v průběhu ledna, ale samozřejmě se budu snažit připravit se i na vlastní hru. Pro lajka se dá moje pozice přirovnat k zápasu sumó. Snažim se jiné takové hovádku, jako já, posunout o pár metrů zpět, popřípadě se snažim sprinterovi zamezit, aby mne objehl, přičemž ho nemohu obejmou t chytit, ale jen postrkovat pře sebou.
Tzn. Maximální síla+výbušnost nohou, hamstringů, vzpřimováčů; rachlé silné ruce (co nejtvrdší úder); rychlá lýtka pro změnu směru a co nejkradší rekační dobu.

K vlastní přípravě:
Sezona nám skončila v červenci (prohráli jsme ve finále české ligy), potom jsem si dal týden pauzu a pak odšmrdlal 6 týdnů HST. Teď mam týden pauzu a od příštího týdne se chystám na silovou rutinu. Líbí se mi rozpis od Ivanova (už jsem ho jel loni a neb mé tělo je půda silovkami neoraná, skvěle zafungoval).
Po něm si dám zase týden oddech, potom bych rád odcvičil něco dalšího na princip silové rutiny (from SSSR) + lehce začít se vzpěračskými cviky a v 2. půlce lehce běh); týden volno (jsme v období poloviny listopadu) a již trenink, ve kterém bude více vzpěračských cviků+jen lehký DL, Dřep a benč s menším počtem opakování + jeden den v týdnu benč na 10-12 opakování (kuli testování), běhání a sprinty min. 2x týdně. Potom v lednu již běhání 3x týdně, pilování jednotlivých disciplín a benče. Týden odpočinek a tradá...
Snad to dává smysl. Od půlky listopadu chci taky lehce přidat jednou týdně "strongman" disciplíny jako Pneu, tahání vozu a farmářská chůze.

Veškeré výtky, náměty nápady a připomínky vítám. Žádným změnám se nebráním. Snažim se držet konceptu nejprv objem, potom síla a potom rychlost. S jednotlivými poměry si nechám poradit, stejně jako s konkrétními tréninky)

Věřím, že se najde někdo, kdo si najde čas a celé to přelouská a bude mi chtít pomoct.
Play hard, life is short!
koroze

Příspěvekod koroze » čtv, 21 srp 2008, 11:17

V průběhu sezony jsem chodil 2x-3x týdně cvičit + 2-3x treninky fotbalu.

Po sezoně týden volno a potom 6 týdnů HST (2x15, 3x10, 4x5) +Dead lift 3x9,6,3

A
Dřep končil jsem 4x5 (158 Kg)
G.M. končil jsem 4x5 (95 Kg)
Přítahy v př. 4x5 (95 Kg)
Tlaky JR 4x5 (45 Kg)
Millitary p. 4x5 (75 Kg)
Francouzs 4x5

Biceps JR ...jel jsem jen jako doplňky, čili dle pocitu 3x12, 3x8.....
Deltdeck
krk
Lýtka
Břicho

B

Dead lift 3x3 (205 Kg) ..slabota, slabej úchop a porouchaný tělo
Legpress 4x5 (289 Kg) ..nemam rád stroje
zakopávání 4x5
Benč 4X5 (125 Kg)
Biceps-VČ 4x5

Upažování ...stejně jako u plánu "A", jen se musim soustředit na zadní ramena a rotátory, mam trošku roztaženej kloub a vyskakují mi obje ramena
Výpady
tric lano
Břicho

Týden Deload (jestli je to to slovo) přetrénované vzpřimovače a zkříplej nerv v oblasti bederní páteře-už se to markantně zlepšilo

Chystám se na Ivanova, pouze přípravnou část (3x týdně). Pokud to není moc velká blbost, tak bych ho rád modifikoval na šesti týdenní (jen prodloužit a pozvolna přidávat) a páteční mrtvolu rozdělil na jeden týden light ( jen menší váha kuli technice + vyší dotahy) a jeden Havy (tady pouze singli a nakrev, možná i bez špalků)

Od zdejšího ghuru- Doktora jsem si koupil opravdickej pásek a bandáže Red devil (začínám). Je to krása, doteď jsem měl pásek z tesca (ten papírovokoženkovej a "bandáže" z lékárny. S touto výbavou jsem měl loni po čtyřech týdench Ivana maximálka 225-165-248
koroze

Příspěvekod stanley » čtv, 21 srp 2008, 11:54

vitaj ... tak ti to nevyslo ani nadvakrat? skoda ... inak si sa nepochvalil, ze si atky pekny puclik ... tez ma milo prekvapilo, ze si vyhral skokove discipliny (hlavne kvoli tomu, ze som ti davnejsie daval daky rady k teninku tohoto, tak som rad, ze nevysli nazmar) ...

inak co pises dava aspon mne jasny zmysel a tez vzhladom k tomu, ze uz to mas parkrat poskusane, tak hadam vies co robis, namietky ani pripomienky k tomu nemam ...

vela stastia inak ... Saty ...
Opilec s flaskou pod hlavou,
zivy sa tekutou potravou,
nemava problemy so stravou,
trpi len zaludka otravou.
stanley

Příspěvekod koroze » čtv, 21 srp 2008, 12:31

Stanley: Díky! Určitě se mi vyplatilo aplikovat tvoje rady.. V minulosti můj postoj k přípravě nebyl stoprocentní. Kombinace škola a práce rozhodně není ideální pro další aktivivty, dyť to znáš... Teď bych to rád nepodcenil a zkusil to naplno. Třebas už v přípravě zjistím, že takováto každodenní dřina není to, co bych chtěl dělat. Jinak už letošní nominace byl úspěch. Byl Jsem tam jako jeden z 10i bílejch Evropanů
:)
koroze

Příspěvekod koroze » pát, 22 srp 2008, 11:07

čtvrtek 21.

Plavání 14x 100 m

---------------------------
Pátek

Dnes jsem se zúčastnil rehabilitace kuli zádům (které už jsou ok), byl to zážitek.
Skotské střiky znamená, že jste nazí opření o zeď a šílená obézní sestra vám stříká z hadice na záda střídavě ledovou a horkou vodu.
Elektro léčba (kdy jsem měl na zádech tělěso a pouštěli do mne el.proud- 32 W/cm2) je docela fajn, usnul jsem.
Cvičení na balónu byla sranda, jen se pode mnou z toho balonu stala obří placka a já seděl asi 5 cm nad zemí.
Resume: ztráta času, už tam nejdu.
koroze

Příspěvekod koroze » úte, 26 srp 2008, 08:27

Tak je to tady, konečně fitko..

Po

Dřep: 5x2 165 Kg
Tlaky: 5x3 120 Kg
Dřep2:4x3 145 Kg
Bradla:4x6

Doplňky: Rehab.ramena, břicho

-Nevim, zda-li mají smysl dva bloky dřepu, když nepoužívám dres, ale baví mě to, tak to jezdim. Naše posilovna byla zavřena, tak jsem to odcvičil doma u rodičů. Mam tam nahovno stojan, tak ten benč byl užší. Docela mi to unavilo tricepsy. Jinak všechno lehký, napohodu přesně tak jak má být.

Bandáže i opasek fungují znamenitě. Jen mam problém s motáním, ale s tim se poperu

--------------------------------

Ut

Beach
Naposledy upravil koroze dne úte, 16 zář 2008, 09:17, celkově upraveno 1
koroze

Příspěvekod DrLift » úte, 26 srp 2008, 08:55

Ty dva bloky drepu jsou celkem fajn, protoze si pri benchi pekne odpocines. Dela se to hlavne kvuli tomu, abys byl schopnej odcvicit poradne velky treninkovy objem (coz neni tvuj pripad).

Pokud te to takhle bavi neni duvod to menit :)
DrLift
Guru

Příspěvekod ygg » úte, 26 srp 2008, 10:47

Mně se to líbí a celé to dává smysl a pokud se bude dařit abudeš zdravý, což ti přeju, tak mi to přijde jako optimální příprava.

Jen na tu rehabilitaci bych chodil....to že chrápeš na elektrice je normální, to každý, pokud tam není někdo s kým můžeš kecat. Ten balón je problém...chtělo by to nějaký větší a víc nahuštěný. Hnusná sestra tam je proto, aby ti furt nestál a nemusela ta dotyčná na tebe lít jen studenou vodu..a ne jen na záda :twisted: ... ale čistě terapeuticky to má efekt.
... ked puknes pukatokom.....:-)))))))))))))))))
... inak sa z toho doblves......:-))))))
... nebo hynglat na prsách. a nebo si odsekneš hlavu když to nedáš.....:-)))))
To snad nie je mozne taky potrat do kanala v takejto funkcii....
ygg

Příspěvekod koroze » úte, 26 srp 2008, 16:39

DrLift: Dík za posvěcení, baví mne to, budu v tom pokračovat.

Ygg: Dík za podporu, o zdraví se trošku bojim, ale kdo neriskuje.... Ne to rehab. dál chodim, pač se můžu ulejt z práce, jinak to je shit. Zvláštní, ohledně tý šeredný sestry, uvažujeme naprosto stejně.. :)
Jinak na poslední skupině (cvičení s balonem) byl věkovej průměr asi 70 let.

...ještě dotaz k Equip. Je nějaký standard pro motání těch bandáží?
koroze

Příspěvekod DrLift » úte, 26 srp 2008, 16:45

koroze píše:DrLift: Dík za posvěcení, baví mne to, budu v tom pokračovat.

Ygg: Dík za podporu, o zdraví se trošku bojim, ale kdo neriskuje.... Ne to rehab. dál chodim, pač se můžu ulejt z práce, jinak to je shit. Zvláštní, ohledně tý šeredný sestry, uvažujeme naprosto stejně.. :)
Jinak na poslední skupině (cvičení s balonem) byl věkovej průměr asi 70 let.

...ještě dotaz k Equip. Je nějaký standard pro motání těch bandáží?

Pro zpestreni rehabilitace na balonu doporucuji si na nem poradne prdnout. Kdyz je dost napumpovanej, nadherne to rezonuje :D
DrLift
Guru

Příspěvekod stanley » úte, 26 srp 2008, 18:08

tuto myslim su predvedene vsetky bezne techniky ... ja pouziva predposladnu a na maxka poslednu variantu ...
http://www.youtube.com/watch?v=MCfruLGBv-0
Opilec s flaskou pod hlavou,
zivy sa tekutou potravou,
nemava problemy so stravou,
trpi len zaludka otravou.
stanley

Příspěvekod koroze » stř, 27 srp 2008, 20:17

stanley: Díky.

St

Hang clean- 4x5 (75 kg) ..jen tak na protažení

Benč 5x5 110 Kg
Rozpažky 4x10 (15 kg)
Úzký benč 5x5 95 kg
Biceps 5x10 (stahování kladky, podhmat)

+Lýtka (výpony v stoji 3x10)

Byl jsem v novám gayfitku, nemam to rád. Posraná hudba, blbě čučící lidi, naofukaný slípky.
Jinak všechno lehké, pohoda.
Naposledy upravil koroze dne úte, 16 zář 2008, 09:19, celkově upraveno 1
koroze

Příspěvekod koroze » pát, 29 srp 2008, 19:02

Pa

Dřep: 4x4 140 Kg -pásek
Benč: 4x4 110 Kg
Light mrtvolka: 4x2 150 Kg p
Tahy odkolen: 4x2 190 Kg p

Upažování (3x10x10kg), krk 3x12, Břuch-mohamed (3x20)

Všechno lehoučký, zatim mrtvolu jen tak šolíchám, kuli těm zádům. Zase jsem byl v gayfitku a měl trochu nafouklý břicho. A jak jsem vám tak tlačil proti tomu pásku při pozvedech, tak se ze mě linuli fakt zajímavý pachy :) Nic méně plyn jsem vyplejtval přicvičení a nezbylo mi potom na prdění na balónu alá DrLift-rehabilitace..
Naposledy upravil koroze dne úte, 16 zář 2008, 09:20, celkově upraveno 1
koroze

Příspěvekod koroze » pon, 1 zář 2008, 19:30

Ne

Strečink- bída, bída, jsem ztuhlej jak dřevěná loutka..

Po
..ráno rehabilitace, nová sestřička 8)

Dřep 5x2 170 Kg
Benč 5x3 122,5 Kg
Dřep 4x3 150 Kg
Bradla 5x6

Rotátory, zadní delty, břuch

Ohnul jsem bradla, jinak všechno šlo.
Naposledy upravil koroze dne úte, 16 zář 2008, 09:20, celkově upraveno 1
koroze

Příspěvekod koroze » stř, 3 zář 2008, 19:19

Ut
Plavání (12x100m)

St
dopoledne rehabilitace

powerclean up to 4x70 (lehoulince)

Benč: 5x5 112,5 kg
Rozpažky: 4x10 (16 kg)
úzký benč: 5x5 97,5 kg
Biceps: 5x10 (stahování kladky-podhmat)

Lýtka 3x10+výskoky (lehce)

Všechno docela lehký, ale potřebuji sparinga. Trošku mne pobolívá koleno, od pondělí nasadim kloubní výživu. Koketuji s myšlenkou nasazení kreatinu (poprvé v životě), ale nevím jestli teď, nebo až v příštím tréninkovém cyklu. hmhmhm, teď mam odcvičeno prd,taže to půjde dobře i bez toho. Ale v těch příští trénigch bude méně silových cviků.
Naposledy upravil koroze dne úte, 16 zář 2008, 09:21, celkově upraveno 1
koroze

Další

Zpět na Tréningové logy