FORUM.OSVALECH.CZ

Diskuzní fórum Osvalech.cz

Kavárny

Recepty, kulinářské know-how do objemu i diety

Moderátoři: Cynik, Lifter675, Reno, melounek

Re: Kavárny

Příspěvekod Yud » ned, 9 říj 2011, 20:57

http://tydenkavy.kulturarium.cz/aktuality/ TOP 10 nejlepších brněnských kaváren hodnocených v rámci proběhnuvšího týdne kávy. O některých umístěních bych ovšem mohl s hodnotiteli vést dlouhou polemiku...
Yud

Příspěvekod Cynik » pon, 10 říj 2011, 07:21

Ve 3 z desíti jsem byl a jsou imo fakt super.
Cynik

Příspěvekod Yud » pon, 10 říj 2011, 13:50

Já jsem byl v 7 z nich a všechny jsou celkem fajn, ale jak říkám, některý umístění jsou k diskusi. Třeba ta Espaňa nebo Parnas.
Yud

Příspěvekod Yud » úte, 11 říj 2011, 20:40

Tak už 8/10. Dneska jsem navštívil Rotor bar, který se umístil na 1. místě. Viz http://www.dlabanec.cz/restaurace/rotor_bar.aspx

- espresso velmi dobrý, dá se říct, šlape na paty Del Saggiu (ačkoli tam dostanete na výběr z několika směsí a jako bonus i přednášku o kávě a vším, co s ní souvisí :-))
- capuccino bylo taky fajn, ale takový unylý, jakoby v něm mléko přebíjelo kávu
- k objednávce jsme dostali samozřejmě sklenku vody a místo obligátní sušenky nebo čokoládové pralinky byla na dřevěném podtácku malá miska s půlkou jahody, šlehačkou a jakousi sušenkou či co to bylo-dobrý :-)
- samotná kavárna je už podle názvu vážně spíš bar, je to taková dlouhá nudla, poměrně úzká a stísněná, útulně to na mě moc nepůsobilo
- bar se chlubí nabídkou míchaných nápojů od nějakého známého barmana (kterého já neznám), takže pokud tomu holdujete, můžete taky zkusit
-suma sumárum káva dobrá, obsluha ucházející, ale prostředí nic moc, pokud ale jdete kolem a máte chuť na dobý kafe, tak je to dobrá volba
Yud

Příspěvekod Cynik » úte, 27 pro 2011, 12:16

Tak jsem zaskočil k Hansenům. Sice to není kavárna, ale cappuccinu nemělo chybu a štrúdl z taženého těsta taktéž.
Se šlehačkou :)

Cynik

Příspěvekod Yud » stř, 16 kvě 2012, 21:52

Přidám další povedený kousek. Kavárna St. Michel an Dominikánském náměstí. Berou kávu z Del Saggia, což je záruka kvality. Káva je zde výborná (o něco horší než v Saggiu, což ovšem znamená, že je pořád skvělá, protože Saggio nastavuje laťku hodně vysoko), obsluha příjemná, prostředí starosvětsky milé. Suma sumárum - další kavárna do které se vyplatí zajít. Oficiální stránky jsem nenašel, tak aspoň takto http://www.lunchtime.cz/cafe-st-michel/
Yud

Příspěvekod melounek » úte, 2 črc 2013, 22:05

Yud píše:
Café Steiner http://www.vltava2000.cz/cafesteiner/contact.asp
- designově zajímavej interiér obloženej odřezky z výroby skládacích metrů
- soukromí zde moc nenajdete, je tu jen jedna místnost střední velikosti a "předzahrádka" na chodníku
- poněkud "vláčná" obsluha
- kafe je průměrný
Pro mě osobně spíš zklamání vzhledem k tomu, jak tuhle kavárnu vychválili v novinách.
-

Ikdyž je to letitý topic, musím zareagovat:). Stal jsem se na espressu v tomto podniku závislej, a dovolím si proto nesouhlasit. To kafe (lavazza) nemá vůbec žádnou chybu a v dosahu (včetně Saggia) ani srovnání. Je ale fakt, že interiér si moc nevybavuju a kávu tam dělá snad pokaždé jiná kočka. Právě jsem byl nucen koupit espresso v Mezzaninu a měl jsem radši sáhnout po kofeinové kapsli.
Slova tohoto světa jsou příliš těžká pro ptáka, jenž nad oblaka vzlétá....
melounek
Guru

Příspěvekod Cynik » stř, 3 črc 2013, 06:32

Jen drobný postřeh - Café Encounter už není... místo toho je http://www.giraffy.cz
Hamburgery jedna báseň - tzn. žádné libové jemně strukturované hovězí, ale kvalitní hovězí....a světe div se - kávu si ponechali - jak dodavatele, tak mašiny.
Takže kromě asi nejlepšího burgeru v Brně si dejte i kávu - pořád je to noblesně připravený Doubleshot a to včetně laté artu(!).
Ti co jsou za barem to s kávou umí - to bych v burger baru nečekal.....ani omylem.
Cynik

Příspěvekod melounek » pon, 8 črc 2013, 13:49

Dobrá volba! Pokud člověk přijde přes poledne, dostane kávu k burgeru zdarma, takže to je celkem za lidovku. Pokud to teda 3x nevotočí:)
melounek
Guru

Příspěvekod melounek » čtv, 15 led 2015, 15:48

Na Steinera nedám pořád dopustit, ale teď jsem ochutnal espresso, které mě donutilo sem zas něco napísať. Rockin Cafe na Pekárenské (roh s Kounicovou). Stáhnul jsem od ledna tak nějak trochu cukry, takže tam doklopýtám 2-3x týdně na meníčko, které je vhodné a chuťově gut. Ale to espresso....já chvíli normálně nevěděl, zda není nějak dochucené nebo něco. Dal jsem se do řeči z barmanem, je to nějaká směska pro ně míchaná. On jich dává za den tak kolem deseti...doporučuji vyzkoušet, opravdu.
melounek
Guru

Příspěvekod EdCoan » čtv, 15 led 2015, 16:56

Co? Tam se vzdycky chodilo jen lit :lol:
Resety a hykani provadim kazdej patek
EdCoan

Příspěvekod WildOrchid » ned, 8 úno 2015, 13:34

Zajímavá kavárna je v Praze kousek od Hradčanské - Vypálené koťátko. Káva čerstvě umletá, pravá šlehačka, ceny dobrý, kafe dobrý, vynikající mléčný ovocný kokteily, a kdo chce, může si tam z regálu vybrat keramickej kousek, naglazovat si ho, a po týdu si vyzvednout vypálenej, takže taková napůl vlastní výroba :)
Byla jsem tam zatím jednou, ale určitě se tam vrátím a asi si i něco nechám vypálit. Ceny keramiky i glazování jsou taky dobrý.
http://www.vypalenekotatko.cz/
Když jsi uprostřed pole, nemáš deštník a hodně prší, ať děláš co děláš, stejně zmokneš. Tak se směj!
WildOrchid

Předchozí

Zpět na Kuchařka