FORUM.OSVALECH.CZ

Diskuzní fórum Osvalech.cz

Tatarský biftek

Recepty, kulinářské know-how do objemu i diety

Moderátoři: Cynik, Lifter675, Reno, melounek

Tatarský biftek

Příspěvekod Reno » pát, 14 lis 2014, 15:38

Možná tu to téma někde je, každopádně moje tataráky stály vždycky za houby, prostě taková ta česká splácanina všeho a kečup nakonec...
Teď se mi dostalo možnosti nahlédnout pod ruce jednomu mistru svého oboru a musím říct, že jsem se něco naučil.

Takže na začátek: maso. Včera jsem to zkoušel z vepřové panenky a výsledek byl naprosto famózní. Vtip je v tom, že ani nemele (konzistence
paštika), ani neškrábe (hrozná mrdačka), ale naseká, podobně jako lososa na tatarák. To musím pochválit, protože je poznat, že maso je pořád
maso. Jinak samozřejmě lze použít i hovězí svíčkovou, nebo telecí - tu jsem zkoušel před týdnem a líbí se mi ta světlá barva stejně jako u vepřové.

Přísady: je jich jen málo, ale stojí za to: kapari plody, papričky jelapeňos nakládané, zelený pepř nakládaný, šalotka, a už s tímhle je to velká paráda,
stačí přidat dijonskou hořčici, čerstvě namletý černý pepř a sůl, max. worchester. Konec, basta. Výsledký efekt je naprosto famózní. Hlavně kapari
a jelapeňos s tím udělají zázraky. A nakládaný zelený pepř.

A topinky jedině na sádle a počesnekovat.
Reno
Site Admin

Re: Tatarský biftek

Příspěvekod Hugo » pon, 22 kvě 2017, 11:37

Tatarák z vepřového? To je snad i nebezpečný, ne?
Hugo

Příspěvekod Reno » sob, 27 kvě 2017, 20:16

nějaký konkrétní důvod? jsou lidi, co dělaj tatarák z králíka...
Reno
Site Admin

Příspěvekod Hugo » úte, 6 čer 2017, 13:17

Fakt?? to slyším prvně. No, že v syrovým vepřovým může být víc nebezpečných bakterií.
Hugo

Zpět na Kuchařka